У кожної господині є свій традиційний рецепт паски: з цукатами, родзинками, шафрановий, заварний та ін. Однак крім хорошої рецептури та вмілих рук, у паску в першу чергу потрібно вкласти головний інгредієнт – все своє кохання.
Щоб випічка вдалася, бажано бути у хорошому настрої та працювати з тестом у спокійній обстановці.
Як приготувати паску по-домашньому на свіжих дріжджах
Інгрідієнти:
- молоко- 1л;
- пресованих дріжджів - 150г.;
- масло - 200гр.;
- цукор - 1,5скл.;
- яйця - 6шт.;
- сіль-5г;
- ваніль - 10г;
- родзинки - 100г.
- борошно - 3кг.
Покроковий рецепт паски на свіжих дріжджах
1. Приготуйте опару. Розчиніть в молоці дріжджі і одну столову ложку цукру. Поступово додавайте розмішуючи 150-200 г просіяного борошна. Розмішайте, щоб не було грудок, і поставте в тепле місце.
2. Відокремте яєчні жовтки. Білки поставте в холодильник. 5 жовтків розітріть з цукром, що залишився. Розтопіть вершкове масло і дайте охолонути до температури тіла.
3. Коли об'єм опари збільшиться вдвічі, додати в неї жовтки, розтерті з цукром, сіль, ванілін і ретельно перемішайте.
4. Охолоджені білки збийте в піну і введіть в опару. Потім, помішуючи, додайте борошно через сито, або ж кухоль-сито. Тісто замішують, поки в ньому не з'являться бульбашки повітря. Тісто має бути добре перемішаною, вільно відстає від стінок посуду. За консистенцією воно має бути рідшою, ніж тісто на пироги, але густіше, ніж на оладки.
5. Накрийте тісто і тримайте в теплому місці, поки воно не збільшиться в кілька разів. Ізюм промийте, висушіть і обваляйте в борошні. Родзинки додайте в тісто, ретельно вимісити протягом 5 хвилин і знову поставте в тепле місце.
6. Підготуйте форми для випічки пасок. На дно форми покласти промаслений кружок пергаментного паперу, а стінки змастіть рослинним маслом і обсипте борошном. Розкладіть підійшло до форми (приблизно на 1/3 висоти), дайте тісту піднятися до країв форми і змастіть верх паски залишилися жовтком.
7. Випікати паску при температурі 180 С до готовності, протягом 40-60 хвилин, час від часу обережно повертаючи форми. Якщо до увіткненої дерев'яної спиці не буде приставати тісто, значить паска готова. Після того, як поверхні паски зарум'яняться, накрийте їх кружками папери, змоченими у воді.
8. Готові паски обережно витягніть з форм, покладіть їх боком на м'яку подушку, застелену рушником, прикрийте іншим рушником і дайте охолонути, час від часу повертаючи для того, щоб зробити процес охолодження більш плавним.
9. Паски готові. Потім їх слід прикрасити і поставити в тепле місце на ніч "дозрівати".