Даже не маючи своєї кухні, кожна господиня неодмінно має стратегічний запас каструль. А якщо вже кухня і плита дозволяє, без комплектів каструль різноманітного призначення не обійтися, тим паче, що на сьогоднішній день можна і потрібно відійти від бабусиних алюмінієвих каструльок, ковшичків та тазиків для варення.

 

Представлене на ринку дефіле каструль численних виробників змушує зіщулитися від розгубленості і ставить перед нелегким вибором кожну кухарку. Адже хочеться, щоб каструля була універсальна, довговічна і сама готувала. Та ще щоб здорову їжу, з вітамінами і без шкоди здоров'ю. І продукти сама щоб купувала. Без ГМО.

 

Зрозуміло, що вибір каструлі – завдання не для новачків, головне, визначити прерогативу використання судини, тобто, які страви потрібно в ній готувати. Кожна поважна страва, особливо багатокомпонентна, потребує правильної каструлі, крім, звичайно, правильного кухаря.

Алюмінієвий посуд зазнала множинних змін і перетворилася на універсал<. Литий алюміній, анодований алюміній, що використовується в сучасних видах каструль із цього легкого металу, давно зарекомендували себе як міцні та довговічні матеріали. Каструлі не окислюються, не вступають у хімічні реакції з продуктами та абсолютно безпечні для здоров'я. Стінки та дно посуду з алюмінію – потовщені, що сприяє швидкому приготуванню та повільному охолодженню страви.

Сучасні каструлі з литого та анодованого алюмінію. Каструля Rondell Delice RDA-077, Каструля з кришкою Vinzer Eco Style 89479, Каструля BergHOFF VIRGO 2304068, Каструля GIPFEL AZUL 2308 – дво-, тришарові керамічні антипригарні покриття цих каструль не містять ПТФЕ, їжа в них не пригорає. Рагу, плов, каша не тільки виключно приготуються, але й матимуть презентабельний вигляд.

А якщо вже зовсім не довіряєте алюмінію, то Каструля GreenPan London white aluminium CW 1794 або Каструля GreenPan RIO Black Aluminium CW 1. Протипригарне покриття Thermolon на сьогоднішній день – найбезпечніше у світі для здоров'я та навколишнього середовища. Жодних тобі летючих сполук, жодної хімії, тільки екологічно чиста кераміка, приречена на довгострокову службу вдячному покупцю. Цей писк зветься каструлі GreenPan і аналогів йому немає.

Каструлі з нержавіючої сталі – найпопулярніші на українському ринку. У цьому сегменті особливо багато пропозицій комплектів. Що ж, технічний прогрес не оминув і цей вид посуду, надавши їй не тільки бажаних форм, але й перетворивши каструльку на справжній агрегат, якщо і не готує самостійно, то недовго залишилося чекати.

Каструля Rondell Flamme RDS-024, Каструля Vinzer 89073, Каструля Vinzer 89076, Каструля GIPFEL GENESIS 1255 з товстими стінками, багатошаровим інкапсульованим теплоакумулюючим дном рівномірно і швидко прогрівають, зберігаючи гарячим довгий час (кілька годин).

Ці дива з високоякісної сталі 18/10 ще й для індукційних плит підходять – справжній універсал. Ще й зовнішній вигляд респектабельний, з різними видами полірування, що полегшує чищення. І дзеркало не потрібне на кухні.

А ось каструлі Rondell Flamme, наприклад, і позначки літража всередині мають, і особливі примочки для зливу рідини. Так що функціонали ще ті.
Пароварки також краще купувати з нержавіючої сталі - Пароварка Rondell Steamer RDS-007, Пароварка BergHOFF ZENO 1102160.

Про безпеку каструль з нержавіючої сталі говорити не потрібно, і їхня міцність доведена досвідом багатьох поколінь. Відсутність на кухні наборника з таких каструль – ndash; нонсенс для любителів борщиків та голубців.


Емальовані каструлі вінець посудного дизайну середини 20-го століття. У горошки, квіточки вона досі мучить ностальгією на дачах. Давно сколота емаль, тріщини від залізної щітки привели її в непридатність, і така каструлька годиться бути лише квітковим горщиком. Емальоване покриття залізної або чавунної каструльки непрактичне і одразу підгоряє, зате, поки воно ціле, безпека страви – досконала. Якщо акуратно користуватися, чистити розумними засобами, то прослужить якийсь час, але недовго.

Хороше поєднання сучасної та довговічної чавунної каструлі з емальованим покриттям для плову, рагу, тушкованого птаха. Довге утримання тепла дозволяє страві дійти, коли джерело тепла вимкнено. Каструля Vitesse VS-1582, Каструля чавунна BergHOFF Neo Cast Iron – ідеальний варіант як для плити, так і для духовки.

 

Керамічні каструліпосуд ексклюзивний і здебільшого святковий.
Виготовлені їх натуральні екологічно чисті матеріали, що містять глину, гарантовано будуть виробляти здорову їжу. Аромати та харчова цінність страв з такої каструлі – ndash; бездоганні, природні. Естетична перевага – безапеляційно.

Керамічна каструля з пилу-жару може відразу оселятися на стіл і служити предметом сервірування, зауважте, не останнім. Якщо вона нудилася в духовці або мікрохвильовій печі, її зовнішній вигляд, прикрашений різнокольоровим емаллю або аутентичним розписом, не зачепить поволока забруднень, і каструлька стане окрасою столу. Аби тільки не розбилася, а то й для квіткового горщика не пригодиться. Б'ється на черепки.

Каструля керамічна Sacher SHKP00068, Каструля керамічна Granchio Fiore Green Fiamma, Каструля керамічна Maestro МР26506-40 довго, гранично довго зберігають гарячу страву, створюючи відчуття, що його дістали з російської печі. Естетичну складову таких каструль не можна ігнорувати.

 

Скляні каструлі> про них відвідує з покупкою мікрохвильові печі. Навряд чи захочеться використати її на газі з розсікачем. Такі каструлі абсолютно нешкідливі. І скільки не готуй у ній у мікрохвильовій печі, вона буде як нова, жодних проблем з очищенням. Це спокушає будь-якого кухаря, особливо без посудомийної машини. Нагар не пристане, їжа не пригоряє, і виглядає скляна каструля, готова до подачі на стіл. Якщо там, звичайно, не манна каша, а, наприклад, багатошарова запіканка, красиво укладена досвідченим кулінаром. Популярними на сьогодні є каструлі тм Simax, Pyrex, Gipfel.

Отже, безліч каструль, пропонованих на ринку, зовсім не так вже й важко розсортувати на необхідні і дуже необхідні. Здається, врешті-решт вибір залежатиме від готовності господині займатися кулінарією у правильних каструлях з правильною безпекою та довговічністю, що спрощують сам процес готування та несуть не лише естетичне задоволення. Адже їжа – єдине незаперечне (абсолютне) задоволення.

Інтернет-магазин HozDom.com пропонує Вам вибрати каструлі з величезного асортименту різних типів. Менеджери допоможуть Вам визначитися з вибором та купити саме ту каструлю, яка допоможе Вам готувати будь-яку їжу вдома.