Скороварки

Кастрюлі-скороварки з успіхом зайняли своє місце на сучасній кухні. Ритм життя, турбота про здоров'я, економія часу зробили скороварки незамінним помічником. Упередження про складність використання скороварок розвіяно новим поколінням каструль, що потребує мінімальної уваги та виконання простих правил.

Скороварка забезпечена рядом пристроїв, що забезпечують як безпеку, так і легкість її використання. Автоматичні запобіжні вентиля підтримують оптимальний рівень тиску всередині посуду протягом всього процесу приготування. Кошик, що входить в комплект скороварки, призначений для приготування тушкованого м'яса і овочів на пару. Такий спосіб приготування слід застосовувати щоразу, коли одночасно готують кілька страв.

Скороварка дозволяє варити краще і за короткий час, ніж традиційні каструлі. Для деяких продуктів час варіння знижується на чверть. М'ясо, наприклад, у звичайній каструлі вариться 60-180 хв, у скороварці 20-30 хв, картопля у звичайній каструлі вариться 20-30 хв, у скороварці - 5-8 хв.

Скороварка не вимагає перемішування, що дозволяє залишити її без нагляду. Для контролю достатньо зняти каструлю з вогню, зменшити тиск і відкрити кришку.

Скороварка-каструля економічна – потрібно менше олії для заправки, менше газу або електрики для приготування, вкорочування час варіння.

У каструлі-скороварці можна варити, гасити і готувати їжу на пару. У їжі, приготованій у скороварці, краще зберігаються вітаміни, а також смак, аромат та колір продуктів за рахунок малої втрати рідини під час приготування. Пара з каструлі-скороварки під час приготування їжі виділяється значно менше, ніж із звичайної каструлі. Підвищена температура робить каструлю-скороварку стерилізатором, а скорочення часу варіння заощаджує витрати теплової енергії. З усіх існуючих продуктів найефективніше готувати у скороварці м'ясо.

Скороварка виключно гарна для варіння компотів, тому що фрукти за кілька хвилин стають м'якими, смак їх майже не змінюється і зберігається колір.

Каструля придатна як для приготування страв, що потребують довгого та повільного варіння: варене та тушковане м'ясо, гуляші, бобові , так і для страв, що вимагають швидкого та інтенсивного варіння, як різотто або овочі на парі.

Бобові можуть бути зварені в мінімальній кількості рідини, зберігаючи власні аромати та адсорбуючи аромати трав, доданих у каструлю при варінні.

Рис виходить ніжним і компактним одночасно. Риба залишається щільною та соковитою, зберігаючи свій власний смак. Овочі зберігають їхню харчову цінність. Скороварку можна використовувати і для приготування страв на основі яєць та різних десертів.

Скороварка дозволяє зберігати харчову цінність кожного продукту, знижуючи до мінімуму випарювання рідини та втрату вітамінів та мінеральних солей. Страви не втрачають оригінальний запах, колір. Завдяки збереженню багатого смаку потрібно використовувати менше солі.

Доведеться внести зміни до рецептів Ваших улюблених страв, використовуючи скороварку:

  • Ефект тиску збільшує температуру варіння, тому зменшуйте час мінімум на чверть від нормального.
  • Використовуйте менше рідини – зменшення часу варіння автоматично мінімізує випаровування рідини.
  • Знижуйте дози солі, олії, оцту, ароматичних трав, т.к. вони не губляться при варінні. Зберігаються також природні солі м'яса, риби, овочів.

У скороварці можна готувати практично всі продукти. Заморожені продукти не вимагають попереднього розморожування, скороварка розморожує та готує одночасно. Виняток становлять продукти, що утворюють при варінні багато піни. І тут велика ймовірність, що робочий клапан засмічиться. До цієї нечисленної групи належать: перлова крупа, вівсяні пластівці, подрібнений горох, макаронні вироби. локшина, спагетті тощо.

У скороварці доцільно готувати ті продукти, на приготування яких у звичайній каструлі витрачається багато часу, самі продукти, які і так готуються швидко (риба, морожені овочі) у скороварці можна переварити.

Не варто смажити в маслі під тиском (це ж скороварка, а не скорожарка). Але можна спочатку обсмажити у відкритій каструлі овочі чи м'ясо, додати решту інгредієнтів та води, закрити кришку та варити під тиском.

Якщо Ви зацікавлені у швидкому приготуванні жорсткого, важко розварюваного або замороженого м'яса (яловичина, свинина), то така герметична каструля – саме те, що Вам потрібне. Єдине, чого не зробить скороварка, – це не приготує макарони. Так що завзято починайте вибирати каструлю, здатну звільнити масу часу, що ніяк не позначиться на смаку улюблених страв і позитивно покращить їхню якість. BergHOFF, Berlinger Haus, Edenberg, Peterhof – пропонують каструлі із сучасних матеріалів, безпечні та зносостійкі, придатні для миття в посудомийці.

Отже, скороварка – особлива товстостінна каструля. Виконана з високоякісної сталі, з багатошаровим дном та герметичною кришкою. Дозволяє скоротити час приготування їжі з максимальним збереженням поживних речовин за рахунок підвищення тиску пари всередині каструлі. Спеціальні клапани на кришці роблять процес безпечним за дотримання елементарних правил. Економія часу варіння, гасіння жорстких продуктів (великих шматків м'яса, бобових, навіть у замороженому вигляді), поєднана з високою якістю приготовленої їжі, роблять скороварку незамінною навіть для найледачих.

Відкиньте помилкові страхи з приводу труднощів поводження зі скороваркою – сучасні каструлі не завдадуть Вам особливого клопоту при дотриманні елементарних правил, до яких нескладно звикнути! Адже не здаються нам вибагливі сковорідки з антипригарними покриттями, а правила їх використання – непідйомною працею! У вигляді скороварки Ви отримаєте виняткову каструлю, допомога від якої на кухні є абсолютною!

Магазин посуду та кухонного начиння hozdom.com пропонує такі скороварки виробників: ADLER, Banquet, Bergner, Berlinger Haus, BohmannEdenbergFricoGipfelKamilleMPMOMS, Peterhof, Royalty Lineтм Hausberg.

Матеріал "Як вибрати скороварку. Навіщо потрібна скороварка. Типи та види скороварок. Поради щодо купівлі скороварки" підготовлені спеціально для Hozdom.com. Використання інформації лише з дозволу магазину посуду та кухонних аксесуарів Хоздом.com

Додаткова інформація: https://www.hozdom.com/Skorovarki---188_267