Як і все інше, мантоварку слід вибирати так, щоб вона найбільше відповідала потребам. Сьогоднішні реалії такі, що вибір занадто великий, а тому зробити його надзвичайно важко – очі розбігаються. Різноманітність моделей обумовлено тим, що виробники не тільки намагаються врахувати найдрібніші нюанси потенційних споживачів, але й часто закладають і зайві функції. Зайві дизайнерські рішення, що не впливають на роботу. Але так відбувається і з будь-яким іншим товаром, який ми купуємо. Конкуренція велика, кожен виробник, виходячи ринку з новою моделлю, прагне надати їй якусь «родзинку» – відмінність, здатне відразу ж виділити її із загального ряду, привернути увагу покупця. Іноді такі «родзинки» корисні і навіть дуже, а іноді від них немає ніякого штибу. Тож не варто спочатку вестись на них.
Що таке мантоварка
Для початку варто зрозуміти, що поєднує всі мантоварки без винятку. Вони є посудом, де відбувається процес приготування страви за допомогою пари. Скажімо, на відміну від звичайної каструлі, де приготування йде у киплячій воді. Це має переваги. Продукт, у нашому випадку, манти не виварюється, всі поживні та смакові речовини залишаються всередині. Будь-яка мантоварка складається з нижньої частини, куди наливається вода, і верхніх ярусів, де на горизонтальних піддонах гратчастих розкладені манти, кришки. У принципі, мантоварка подібна до каструлі з киплячою водою, в яку вставлений друшляк з мантами. Так, до речі, їх також можна готувати. Але значно зручніше користуватися спеціально створеним для цього кухонним посудом.
Алюмінієві мантоварки
Матеріал, з якого виготовлена мантоварка, має не лише естетичне значення. Найпростіші та найдоступніші за ціною – це штамповані тонкостінні алюмінієві мантоварки. Алюміній є абсолютно екологічним матеріалом, він не виділяє жодних шкідливих речовин, навіть при сильному нагріванні. Однак він має одну особливість - досить швидко втрачає привабливий зовнішній вигляд. Він досить м'який, тому при чищенні на ньому залишаються подряпини. До того ж тонке дно нерівномірно відводить до води тепло від вогню. Основне місце кипіння, отже, і утворення пари, припадає на місцях зіткнення дна з відкритим вогнем. Отже, і пар максимально утворюватиметься саме тут. У центрі манти чи інший продукт встигнуть приготуватися, тоді як по краях, страва ще залишатиметься сирою. Це зовсім невелика вада, тому що ніхто не заважає дочекатися, поки всі манти поступово приготуються. Але за інших рівних умов, краще віддати перевагу алюмінієвій мантоварці з литою нижньою ємністю. У неї дно товстіше, і розподіл тепла більш рівномірний. Легка алюмінієва мантоварка ідеальна, якщо її доводиться використовувати в похідних умовах, або ж готувати на вогні багаття, дров'яну плиту, гас, примус. У домашніх умовах краще користуватися більш удосконаленими та привабливішими зовні моделями.
Мантоварки з нержавіючої сталі
По ціновій лінійці вище знаходяться мантоварки з нержавіючої сталі. Вони виготовляються з нержавіючої сталі, поліруються і дзеркального блиску, який не можна зіпсувати навіть чисткою з абразивним миючим порошком. Купуючи такі моделі, які випускають і вітчизняні, і зарубіжні виробники, варто звернути увагу на товщину дна. Чому? Дивіться вище. Ще краще, якщо воно буде багатошаровим. Як варіант, з алюмінієвим диском, що знаходиться всередині, він рівномірно розподілить тепло від вогню по всій площі дна.
Кришка може бути теж цілком металевою або скляною. Природно, що прозора кришка зручніша. Можна перевіряти готовність, не піднімаючи її, і випускати у своїй пар. Однак, за умови, що конфорка електроплити індукційна, а це не рідкість у сучасних кухонних електроплитах, слід віддати перевагу скляній кришці, окантованій по периметру металевим поясом із нержавіючої сталі. Іноді у деяких моделях виробник забезпечує кришку датчиком температури. Таке доповнення не сильно подорожчає виріб, зате робить щось зручнішим. Пара, піднімаючись від нижнього рівня до верхнього, встигає охолонути. При малому вогні його температури може вистачити те що, щоб страва повноцінно приготувалося.
Особливості мантоварок (мантишніць)
Найбільш просунутими вважаються електричні мантоварки із вбудованим електронагрівачем. Звичайно, вони споживають додаткову електроенергію, зате мають ряд переваг. Практично завжди на них встановлений таймер - робота нагрівача перерветься через проміжок часу. Манти гарантовано не перепаруються. Також для забудькуватих господарок є додаткова функція – електронагрівач автоматично відключиться, якщо вода в нижній ємності википить. Є й дещо сумнівні додаткові функції, хоча вони можуть виявитися незайвими. Наприклад, така, як інтегрований аналізатор якості води. По-перше, мантоварка зазвичай мало подорожує, і якість води господарі на своїй кухні знають відмінно, вона поставляється з одного джерела. По-друге, приготування йде без безпосереднього дотику до їжі з водою, а на пару. Отже, якість води, за великим рахунком, не впливає на якість їжі. Ще мантоварка може бути з'єднана з джерелом води, і наповнювати нижню ємність можна, не розбираючи посуд прямо на місці. Однак такий варіант мало підходить для квартири, де манти готують у кращому випадку, один раз на день. Все одно, мантоварку доводиться розбирати, щоби помити. Але якщо такий кухонний посуд використовується професійно, в кафе, де готують безперервно, то варто задуматися, щоб зупинити свій вибір саме на такій конструкції. Вона значно полегшить роботу, зробить її справді безперервною.
Який розмір мантоварки вибрати
Це те, що стосується конструктивних особливостей матеріалу, з якого виготовлені основні елементи мантоварок, способу кип'ятіння в них води. Є ще й таке поняття як розмір, продуктивність. Мантоварка досить об'ємний посуд, займає на кухні досить багато місця, тому перед покупкою слід добре подумати, яка продуктивність потрібна господині. Якщо сім'я складається з одного-двох осіб, пригощати гостей мантами часто ніхто не збирається, то цілком підійде й невелика однорівнева мантоварка. У крайньому випадку улюблену страву можна буде приготувати за два заходи. У великій родині, де є традиція готувати манти часто, є сенс обзавестися місткою дво-трьохрівневою мантоваркою. Вона не буде стояти в кухонній шафі мертвим вантажем, адже її можна використовувати і як пароварку для приготування інших страв.
У нашому інтернет-магазині ми зібрали найкращий вибір мантоварок в Україні. У нас можна купити мантоварки з алюмінію та нержавіючої сталі, вибрати будь-який об'єм з різною кількістю сіток та ярусів. Телефонуйте і наші консультанти зможуть допомогти вибрати серед асортименту мантоварок-пароварок. Замовляйте і вже завтра Ви зможете насолоджуватись справжніми мантами або хинкали у себе вдома.