Що таке сушіння для зелені та салату

Сушка для салату, як правило, є пластиковою чашею, всередині якої розміщується ще одна пластикова сітчаста чаша. Друга чаша більше нагадує друшляк, в принципі її так додатково використовують. Стінки та дно «дуршлага» не торкаються основної миски, залишаючи простір для стоку води. Зверху чаші закриваються спеціальною кришкою із ручкою. При обертанні ручки у будь-який бік сітчаста чаша обертається, створюючи ефект центрифуги. Тому часто сушіння для зелені називають центрифуга для сушіння зелені та салату. В результаті обертання, рідина та волога стікають у ємність, а зелень стає сухою та готовою до вживання. Всі надлишки води збираються у більшій ємності.

 

 

що таке сушіння для зелені

Які типи сушок для салату можуть бути

Такі прилади можна розділити на електричні та механічні. Механічні у свою чергу варто розділити за принципом обертання ручки (мотузковий механізм, ручка для обертання, ручка для поштовхів). Електричні сушіння для зелені та салату використовуються в промислових цілях, навіть кафе та ресторани використовують ручні механічні каруселі для зелені. Електричний пристрій дорого коштує, використовує електроенергію. Побутові механічні сушарки мають простий принцип і зробити пару обертань ручки навіть дитині простіше.

найкраща сушка для зелені та салату

Домашні сушіння для миття зелені та салату можна розділити за принципом обертання.

1. Найпростіший і найпоширеніший механізм — обертання ручки по колу, вздовж діаметра кришки.
2. Більш дорогі сушіння мають мотузковий механізм — ви тягнете на себе кільце з мотузкою, за рахунок цього карусель розкручується. Такий процес вважається найлегшим.
3. Рідкісна сушка для зелені на нашому ринку, але найпоширеніша модель на Заході, працює за рахунок натискання на велику кнопку-ручку  посередині кришки. Таким чином центрифуга розкручується.
4. Ще один рідкісний механізм роботи, помічений тільки у сушарки німецької фірми Leifheit. Ручка розміщена біля краю кришки сушарки і крутиться як ручна м'ясорубка. Такий принцип обертання не потребує широких кругових рухів.

карусель, центрифуга, сушіння як правильно

Які ще відмінності варто враховувати при покупці сушіння для зелені

Кнопка гальмо, носик для зливу, отвір для затоки води, літраж, матеріал виготовлення (пластик або метал), додаткові насадки (подрібнення, шатківниця, нарізка, кришка), естетичний вигляд.

Така характеристика, як кнопка-гальмо, дозволяє зупинити центрифугу за бажанням, а не чекати самостійної зупинки приладу. Дана властивість, ніяк не впливає на результат, трудомісткість і т. п., тому можна віднести до сумнівних покращень.

Носик для зливу — бажано, щоб він був присутнім у сушінні, дуже зручно не відкривати кришку каруселі, а злити воду після промивання через отвір. Тож ставимо плюс до такої можливості.

Наявність отвори для води теж дуже зручна властивість такого приладу, але при обов'язковому існуванні зливу біля сушіння. У закритий пристрій наливаєте воду, миєте, зливаєте — все дуже зручно.

 

 

металева сушка для зелені


Матеріал може бути пластик або метал. У нас у країні не продаються сушки для зелені, виготовлені з металу, принаймні для домашнього використання. Центрифуга з металевого корпусу коштувала б дуже дорого, а такий прилад дуже необхідний кожному, тому значно важливіше здешевити його. Але пластик пластику теж різниця. Тому, якщо дуже важливо з чого зроблено сушіння, звертайте увагу на жорсткість пластику, чим він хиліший, тим швидше викиньте.

Обсяг та розмір — важлива характеристика сушіння для салату та зелені. Тут розраховуйте, що в середньому для 2-х осіб 2-3 літрові сушки цілком вистачить, якщо Вас 3-4 персони, то 3-літрова карусель мінімум Вам знадобиться. Але бажано всього купити 5 літрову центрифугу, в таку сушіння влізе достатньо овочів, фруктів або зелені, яка займає чимало місця.

Додатково сушіння можуть оснащуватися подрібнювачами, насадками для нарізки (як
найсер дайсер). Крім того, продаються набори 4в1, які можуть ще й рубати, відокремлювати жовтки від білків, змішувати тісто або яйця. У таких приладів сушіння для зелені, як правило, невелика, близько 1-2 літри.

Ціна. Вартість сушіння варіюється від 180грн до 1699грн. Брендові центрифуги для зелені торгових марок Leifheit, Westmark , Oxo, Johnes, у яких є сервісна підтримка та гарантійний термін коштують мінімум 500 грн. У крутих виробників, як правило, якість матеріалу дорожча, збірка європейська. Відомі в Україні торгові марки, з виробництвом на китайських заводах, але гарної якості, такі як Maestro наприклад, свої товари продають від 349 грн, але часто в сезон бувають знижки і можна купити відмінне сушіння за 239 грн, а то й за 199грн.

кнопка-гальмо сушка для зелені та салату

Чому варто все-таки купити цей кухонний прилад

Багато людей вважають, що однією з найбільших незручностей у підготовці салату - це миття зелені, т.к. інгредієнти повинні залишитися чистими та сухими, а вдаватися до паперових рушників — минуле століття. Якщо занадто багато води залишилося на листі і зелені - це робить салат важким і водянистим. А такий пристрій, як центрифуга для сушіння, дозволяє уникнути труднощів у приготуванні салату з сирих овочів, надаючи простий спосіб висушити їх швидко.

Як користуватися сушінням для зелені

Виконайте такі дії:

  • Зніміть сітчасту чашу з центрифуги.
  • Помістіть салат або овочі всередину дуршлагу.
  • Тримаючи ємність під струменем води, ретельно промийте продукти.
  • Помістіть друшляк назад у миску і закріпіть кришку.
  • Зробіть кілька рухів для обертання центрифуги.

За кілька секунд, зупиніться або натисніть кнопку-гальмо, якщо вона є, і зніміть кришку. Продукти будуть висушені і готові до подачі. Залишки води злийте з ємності, перекиньте туди зелень, додайте   сухарики, моцарелу або будь-які інші інгредієнти. Додайте масло та приправи, змішайте і можна подавати на стіл прямо в цій ємності .

 

 

як користуватися сушінням для миття зелені

Функціональні можливості центрифуги для миття зелені

Люди можуть використовувати сушку для зелені як ємність для зберігання вимитого листя салату. Можна заздалегідь вимити і висушити зелень і листя салату, залишити їх в ємності і накрити плівкою. Таким чином, чисті овочі можуть зберігатися в холодильнику та будуть готові до вживання.

Крім прямого призначення такого приладу, його можна використовувати в інших призначеннях господарства та кухонних потреб. Наприклад, для розморожування продуктів, сушіння нижньої білизни, позбавлення олії та жиру, використовувати для дитячих ігор. Докладніше можна 
почитати тут 

Ємності для сушки салату, як правило, можна мити в посудомийній машині, але перед використанням читайте інструкції.

В цьому каталозі  Ви можете вибрати собі будь-яку модель сушіння для зелені та салату. У нашому магазині зібрано найбільший асортимент у виборі таких приладів, ми давно спеціалізуємося на продажах центрифуг і звичайно їх перепробували. Тому сміливо вибирайте, дзвоніть і ми підкажемо.