організація зберігання їжі в холодильнику

Організувати порядок на кухні не завжди просто: можна зіткнутися з тим, що не для всього посуду і навіть приготовлених страв знайдеться місце для зберігання. У другому випадку рятують контейнери для їжі – у них можна компактно скласти будь-яку їжу та після цього помістити в холодильник. Це не лише практично, а й значно заощаджує місце на прибирання: все буде на своїх місцях. Які судки та судочки для їжі бувають? Який варіант вибрати? Як зробити вибір між пластиковим та скляним контейнером для зберігання продуктів у холодильнику?

судочки емальовані для їжі

Які типи ємностей для зберігання залишків їжі бувають

У наш час можна не обмежувати себе у виборі боксів для зберігання їжі: вони виготовляються на будь-який смак, підходять для різних вимог.

Розміри

Насамперед контейнери для зберігання їжі відрізняються за обсягом. Від цього залежить, наскільки велику страву можна буде помістити усередину. Враховуйте розміри поличок у холодильнику, щоб компактно розмістити вироби як у висоту, так і в довжину. Якщо у вас часто залишаються невеликі залишки їжі після обіду або вечері, можна вибрати компактні судки та судочки для їжі – по 0,08 л-1 л. Якщо ви наготуєте великі порції на кілька днів, слід доглянути варіанти до 6 л.

Форма

Посуд для зберігання в холодильнику буває і різної форми. Найбільш поширені квадратні та прямокутні моделі. Вони допомагають максимально організувати простір у невеликому холодильнику: прямі лінії дозволяють розміщувати їх впритул один до одного. Часто зустрічаються і круглі вироби: щоб заощадити місце в цьому випадку, їх можна розміщувати один на одного.

Варто зазначити, що розумно придбати набори контейнерів для зберігання продуктів ідентичних форм, тільки різних розмірів: так їх можна максимально компактно розміщувати один на одного.

судочки для зберігання їжі

Матеріал

Є можливість вибрати різний матеріал виробів:

  • Пластикові контейнери для зберігання їжі в холодильнику. Купуючи ці бокси, важливо пам'ятати головне правило: такі продукти, як м'ясо та риба, не рекомендується довго зберігати у цьому посуді. Багато ягід і фруктів, а також томати, і зовсім не рекомендується поміщати в такий бокс. Відповідно розраховуйте зберігати їжу в холодильнику відносно недовго. При цьому матеріал легко витримує охолодження навіть до -40 градусів (особливо поліпропілен), тому підходить навіть для морозилки.
  • Скляні контейнери для зберігання продуктів у холодильнику. Це найбільш оптимальний варіант для зберігання їжі саме в таких умовах, для транспортування краще використовувати більш міцні і легкі аналоги.
  • Металеві контейнери для зберігання продуктів. Вони також пристосовані до охолодження. При цьому, щоб зберігати будь-який вид продуктів усередині, потрібно звернути увагу, щоб ємність виконувалася з емальованим покриттям: тільки в такому випадку посуд не іржавітиме.
  • Силіконові контейнери для зберігання їжі. Ще один варіант, що витримує практично будь-які температурні умови. Також він легкий та довговічний.
  • Керамічні. Вони хоч і підходять для холодильника, проте не пристосовані до різкого перепаду температур: якщо ви хочете помістити контейнер у мікрохвильову піч, зачекайте, поки він трохи нагріється в приміщенні.

Види

Розробляється багато видів контейнерів для зберігання їжі. Насамперед вироби можуть бути одноразовими або багаторазовими. Перші зручні у тому випадку, якщо їжа рідко залишається у каструлях і її одразу з'їдають. У такому випадку немає сенсу купувати багаторазові вироби, які порожньо займатимуть багато місця і лежатимуть без діла.

Також є можливість знайти вакуумні вироби. Так як через спеціальний отвор виходить повітря з пластикового контейнера для зберігання їжі в холодильнику, їжа буде зберігатися значно довше. Це зручно для тих, хто готує великі порції.

Для невеликих холодильників розроблено складні контейнери: вони легко складаються до мініатюрних розмірів.

вакуумна ємність для зберігання їжі

Додаткові особливості контейнерів для зберігання продуктів у холодильнику

У наш час легко знайти максимально зручні та практичні моделі, які продумуються до дрібниць та мають оригінальні доповнення. Можна придбати пластикові або силіконові контейнери для зберігання їжі з відсіками: це зручно, щоб дістати бокс із холодильника, одразу нагріти всі страви та встигнути швидко перекусити.

Також у деяких наборах контейнерів для зберігання продуктів є моделі, які мають індикатор дати: так ви точно знатимете, скільки їжа вже лежить у холодильнику, тому вона не встигне зіпсуватися.

Якщо часто після обіду залишаються саме перші страви, тоді потрібно знайти посуд для зберігання у холодильнику з кришкою, на якій є замок. Так не буде ризику, що страва розіллється.

як вибрати харчовий контейнер

Як вибрати харчові контейнери для їжі: рекомендації та поради

Вибираючи ємності для зберігання залишків їжі, потрібно звернути увагу на такі важливі особливості:

  • Кришка повинна щільно прилягати до корпусу, щоб усередину не потрапляли запахи інших страв.
  • Також краще віддати перевагу перевіреним брендам, які гарантують якість та безпеку своєї продукції.
  • Краще детально ознайомитися з тим, в яких умовах можна зберігати посуд: може виявитися, що, придбавши контейнер для зберігання продуктів у холодильнику, він не пристосований для таких умов.
  • Якщо у вашому холодильнику мало місця, краще купувати посуд однакової форми, адже тільки так його можна компактно розмістити один біля одного.
  • Підбирайте вироби у схожому дизайні. Класичними та підходящими для всіх випадків будуть металеві контейнери для зберігання продуктів та скляні. Пластикові, силіконові та керамічні виконуються у різних кольорах та з малюнками.

За допомогою харчових контейнерів можна як заощадити місце в холодильнику, так і дотримуватися порядку. Саме у такому вигляді продукти зможуть максимально зберегти свіжість, аромат та смак. Головне знайти найвдаліший варіант для вашого випадку.