На будь-якій кухні невід'ємним атрибутом, напевно, є обробні дошки. Сьогодні величезна різноманітність форм, забарвлень, а також розмірів, безумовно, тішить око навіть найвибагливішого споживача, проте при покупці обробної дошки, перш за все, необхідно звернути свою увагу на те, з якого матеріалу вона зроблена.

Дерев'яні обробні дошки

Як правило, традиційний варіант для обробної дошки - це дерево, яке дуже популярне у нашого населення багато десятиліть. Дерев'яні дошки для нарізки досить довговічні, а також доступні за ціною. Наприклад, дошки з сосни і берези є найм'якшими, мінімально туплять ніж, але, на жаль, можуть легко тріснути, при цьому не прослуживши навіть року. А от дошки з дуба будуть найміцнішими, але при цьому досить важкими за вагою. Непогані показники за твердістю та ціною будуть у дощок, виготовлених з бамбука та бука. Взагалі дерево - це досить пористий матеріал, який легко вбирає в себе сік від різних овочів і фруктів, що нарізаються, а також кров від м'яса, а значить, відповідно є чудовим поживним середовищем для різного роду бактерій, які, природно, небезпечні для здоров'я людини. Отже активним прихильникам обробних дощок з дерева необхідно мати для кожного виду продуктів окрему дошку: для оброблення риби, м'яса, хліба, овочів, фруктів тощо.

Також варто пам'ятати, що дерев'яну дошку необхідно ретельно мити після кожного її застосування, а потім витирати насухо. Купуючи цей виріб, слід звернути особливу увагу на наступний момент: на бічній поверхні обробної дошки обов'язково має чітко проглядатися певний дерев'яний малюнок. Якщо це не так, то ця дошка зроблена з фанери. Працювати на ній може і зручно, але верхній її шар, напевно, почне швидко кришитися.

Обробні дошки із пластику

Традиційні різновиди обробних дощок із пластика сьогодні теж не втрачають популярність, тому що коштують вони, найчастіше, дешевше за дерев'яні. Пластикові дошки мають цілу низку переваг перед дерев'яними - не вбирають у себе воду, соки, які виділяють при нарізці звичайні продукти, а значить, з погляду гігієни, вони значно кращі за дерев'яні. Але все-таки на поверхні пластику ніж, як правило, залишає подряпини, в яких згодом можуть оселитися різні бактерії. Також пластикові дошки зазвичай ковзають по столу і на додаток до них необхідно купувати спеціальні гумові прокладки, які перешкоджатимуть ковзанню.

Тому, часто, багато виробників пластикових дощок, щоб уникнути подібного ефекту, роблять їх поверхню ребристою. При покупці даного типу обробних дощок слід з'ясувати: з якого виду пластику виготовлено виріб, тому що певні види пластмас, найчастіше, бувають занадто м'які за своєю структурою, а отже, при нарізанні їх частинки легко можуть потрапити в їжу. Ідеальним варіантом буде обробна дошка із пропілену.

Скляні обробні дошки

Дошки зі склокераміки зовсім недавно увійшли в моду. Вони дуже ефективні: барвисті, із картинками приємної тематики. Склокераміка набагато безпечніша з погляду норм гігієни, ніж дерево або той же пластик. Вона добре миється, зовсім не вбирає вологу та запахи. Їх дуже добре мити. Але головним мінусом скляних дощок - це те, що вони дуже швидко туплять ножі, тому їх краще використовуватиме для красивого сервірування, а також різати на них різні м'які страви, наприклад сир або пиріг. Для м'яса та овочів склокераміка не придатна.

скляна дошка для різання продуктів


На завершення хотілося щиро сподіватися, що ці рекомендації допоможуть кожному бажаючому зробити правильно свій вибір у різноманітному світі обробних дощок.

Інтернет-магазин кухонних товарів та посуд для дому Hozdom.com рекомендує переглянути каталог обробних дощок для кухні. Менеджери магазину допоможуть Вам обрати та проконсультує згідно Ваших побажань. Телефонуйте (044) 229-58-39, (067) 443-49-00 - Вам завжди раді.