соковыпариватель

Ні, напевно, людину, яка відмовиться від склянки натурального соку. Це, по-перше, смачно, а по-друге, неймовірно корисно. Готують натуральні соки за допомогою соковитискачів або соковарок. Давайте познайомимося з усіма особливостями соковарки.

Навіщо потрібна соковарка
Конструкції соковарки продумані для відмінних соків з яблук, груш, вишень, полуниці, винограду, селери, томатів, моркви, ревеню. Каструля перетворює м'які та тверді фрукти, овочі на смачні вітамінні напої та домашній мармелад. Залишки можна використовувати для приготування пюре чи інших смачних страв – готуйте рецепти. Перед обробкою фрукти та овочі достатньо вимити та нарізати скибочками – це прискорює процес приготування.

З чого складається і як відбувається процес соковипарювання
Соковарка складається з багатоповерхової каструлі, до складу якої входить кілька чашок, вставлених одна в одну. Вся ця конструкція може встановлюватися як на газову, так і електричну плиту. Нижня ємність соковарки наповнюється водою, а верхню треба заповнити ягодами або фруктами. Коли відбудеться нагрівання соковарки, то під впливом гарячої пари на плоди по спеціальному патрубку почне текти сік. Під цей патрубок потрібно підставити якусь банку чи каструлю, яку ви плануєте заповнити видобутим соком.

У соковарці ви без проблем приготуєте сік, відвар, компот, желе. До переваг соковарки можна віднести простоту конструкції, яка є достатньою, зручною в роботі. Ви можете приготувати напої з ягід, овочів, фруктів і трав. Працює такий пристрій безшумно і не забивається м'якоттю, що спрощує процес миття. Також соковарку можна використовувати як каструлю.

Соковарка варить сік за нормальної температури близько 60-70 градусів. Тому отриманий сік можна одразу закочувати у скляні банки без додаткової стерилізації. Пюре, яке залишиться після варіння, підійде для приготування смачного мармеладу чи пюре – головне знати рецепт.

Свіжий сік в соковижималці, зазвичай випивають відразу після приготування. Сік, отриманий у соковарці, ви без проблем можете зберігати протягом 5-7 днів. Єдиним недоліком соковарок є тривалість приготування. Щоб отримати сік з 1 кілограма фруктів, потрібно чекати близько 1-ї години.

На що потрібно звернути увагу при виборі соковарки?
Об'єм. Завжди дивіться, якого об'єму ця конструкція. Бувають варіанти від 5 до 21 л. Але пам'ятайте в характеристиках завжди вказується загальний обсяг всіх каструль, не всі виробники вказують кожну окремо.

Матеріал виготовлення. Краще віддати перевагу соковарці виготовленої з нержавіючої сталі високої якості, як правило, 18/10 і з капсульованим потрійним дном. Нагріватися вона, звичайно, повільно, але через те шкідливі речовини з неї не виділяються. Простіші і дешевші варіанти виготовлені з алюмінію, вони частіше пригоряють і виділяють речовини, не так стерильні, але процес виділення соку швидший.

Ціна. Соковарка - недорогий посуд, ціна залежить від обсягу, матеріалу та просунутості бренду. Середня вартість соковарки на 8 л з нержавіючої сталі – 349 грн. Найдорожча модель на сьогоднішній день – Соковарка Kaiserhoff (Wellberg) KH-1256. Дешевші варіанти 200-300 грн.

Інтернет-магазин HozDom.com також радить пити лише корисні соки власного приготування. У каталозі магазину ви знайдете більше 10 різних соковипарювачів і якщо у вас виникнуть питання - менеджери проконсультують вас обов'язково. Телефонуйте - раді допомогти у виборі соковарки.