Правильно проростити насіння – наука нескладна, але трудомістка. Відбір, замочування, підтримання стабільної температури під час пророщування – необхідні умови одержання корисного продукту. Винахід спраутера (пропагатора), а у світі – пророщувача для насіння набагато спростило цю процедуру, допускаючи пророщування відразу кількох видів насіння за константних умов.

Пророщувач для зелені та насіння VES V-GH201, наприклад, мінімізує Ваші зусилля в садовій творчості та спростить процедуру пророщування, залишаючи вас насолоджуватися результатом через певний час. Середній час пророщування насіння 1-3 доби. Існують таблиці часу пророщування того чи іншого насіння, що констатують для зернових та бобових культур 24-36 годин, для горіхів – до 18 годин, для іншого насіння – 12-18 годин. Зважаючи на дані таблиць, варто звернути увагу на довжину паростка. Найкориснішим прийнято вважати проросток завдовжки 1-3 см. Саме він є квінтесенцією всіх життєво важливих речовин, про які йшлося вище.

Найменування Час замочування, ч

Час проростання, год

Зернові культури    
Пшениця, полба (спелт, камут) 8–4

12–36

Жито, голозерний овес та голозерний ячмінь 4–8 16–36
Гречка зелена (необсмажена) 0.3–0.5 8–24
Квіноа 2–4 12–24
Бобові культури    
Маш 8–12 16–36
Сочевиця 6–8 16–36
Арахіс 8–12 0–24
Інше насіння    
Насіння соняшника нечищене 1–2 0–18
Гарбузове насіння неочищене 1–2 0–36
Горіхи    
Волоський горіх, горіх пекан 2–4 0–8
Миндаль, бразильський горіх, фундук, лісовий горіх 8–12 0–18

Як вживати пророщене насіння та зерна

Готові до вживання проростки можна тримати в холодильнику до 48 годин, уникаючи видимого псування. Дієта з пророщеного насіння не має тимчасових обмежень, отримувати заряд бадьорості можна щодня, причому достатньо всього 50-100 г проростків, щоб сповна забезпечити себе живою їжею на цілий день. Краще отримувати проростки на сніданок. Тоді зранку організм отримає концентрат поживних речовин із властивостями, властивими їм у природі, який до того ж перебуває на піку життєвої активності. Такий заряд енергії та бадьорості – справжній подарунок від живої природи.

Зрозуміло, що ферменти та інші активні речовини послідовно включаються до механізмів роботи людського організму, стимулюють обмін речовин, імунітет, компенсують нестачу вітамінів, мінералів, відповідно, ефективно беруть участь у процесах травлення, очищення від шлаків, уповільнюють процеси старіння та омолоджують організм в цілому .

Вживання пророслого насіння в їжу корисне всім віковим категоріям, але особливо, звичайно, дітям, вагітним жінкам та людям похилого віку. Особливу користь від живої їжі варто очікувати при фізичних і розумових навантаженнях.

Як профілактики хвороб, включаючи онкологію, вчені всього світу рекомендують регулярно вживати пророщене насіння. Особливо корисним у цьому ключі вважають насіння брокколі.

Для вживання пророщеного насіння і зерен, а також паростків Ви часто будете використовувати такі апарати як пророщувач насіння, шнекову соковитискач і можливо кавомолку для перемелювання.

Інтернет-магазин HozDom.com пропонує купити всі ці прилади. Яку соковитискач або м'ясорубку із соковижималкою краще вибрати допоможуть констультанти магазину. Телефонуйте (067) 443-49-00, (044) 229-58-39 – Вас  з задоволенням проконсултують!