Звичайно ж ви можете і надалі готувати рис на плиті або рисоварці для мікрохвильових печей, але є більш сучасний і оперативний варіант – рисоварка електрична. Особливо, якщо ви часто готуєте каші або рисоварка, потрібно для суші.

Насправді вибрати рисоварку досить легко. Основні характеристики, на які варто звертати увагу – потужність, матеріал виготовлення корпусу та чаші, автоматичне приготування з таймерів та додаткові функції.

Потужність рисоварки

При купівлі рисоварки потужність відіграє важливу роль. Це вплине на швидкість приготування та гарантує, що рис готується рівномірно. Також чим більше об'єм рисоварки, тим бажано потужніший прилад. Для домашніх приготувань рисоварка повинна бути розрахована з чашею від 1 кг крупи та потужністю не менше 600Вт.

Матеріал виготовлення

Тут як і вся побутова техніка, чим більша частина виготовлена з металу чи нержавіючої сталі, тим краще. Хоча для краси часто рисоварка може бути всередині із металу, а зовні з фарбованого пластику, тому не дивіться просто на картинки та зображення, а прочитайте та уточніть характеристики.

Антипригарне покриття

Однозначно чаша рисоварки має бути покрита антипригарним покриттям, щоб рис не пригорав. Та й взагалі рис у рисоварці не повинен пригоряти, якщо каша пригоріла. зверніться до виробника претензії.

Автоматичне вимкнення

Важливо! Обов'язково купуйте рисоварку з автоматичним відключенням, ніколи не забудете вимкнути і рис не згорить :)
Автоматизовані процеси готування рисоварок програмуються легко і ви зможете самостійно вибирати до якої готовності варити рис. Вони працюють за допомогою термостату, який регулює тепло та час приготування. Такі прилади завжди приготують ідеальний рис.

Які додаткові функції можуть мати рисоварка:

 • Годинний таймер
 • Функція підігріву
 • Повільний цикл приготування
 • Швидкий цикл приготування

Рисоварка, пароварка чи мультиварка?

Усвідомте, що готуйте частіше: каші, рис для суші, овочі, котлети чи універсальну їжу. Рисоварки мають спеціальні чаші на парки овочів, але ці прилади для варіння рису та інших каш. Функціональні можливо рисоварки створені для досягнення ідеального приготування рису різних сортів і типів. Мультиварка ніколи не приготує вам такий рис, як рисоварка, але вона зможе вам готувати різні страви. У пароварок є чаші для приготування рису та інших каш, але не забувайте, що сам процес приготування в корінь відрізняється від варіння рису в електрорисоварі.

Що ж можна готувати в рисоварках

У більшості сучасних моделях рисоварок є чаші для парку овочів і це додаткова можливість готувати:

 • Супи та тушковані страви
 • Різотто
 • Соус для спагетті
 • Чилі та квасолі
 • Вівсянку або інші злаки
 • Яйця круто
 • Рисовий пудинг

Купуйте електричну побутову рисоварку тільки в тому випадку, якщо впевнені, що часто готуватимете в ній, інакше вона просто застрягне на кухні як звичайний непотрібний побутовий апарат.

У каталог інтернет-магазину Hozdom.com ми підібрали найкращі варіанти рисоварок на ринку України. Сучасні рисоварки можна купити таких брендів ECG Russel Hobbs.

Матеріал "Вибираємо електричну рисоварку. Можливості рисоварки та на що звернути увагу при покупці рисоварки" написаний спеціально для інтернет-магазину побутової техніки Hozdom.com.