На перший погляд індукційні плити не відрізняються від звичайних склокерамічних, але ми маємо справу з зовсім іншою технологією та системним підходом до приготування їжі з максимальним ККД, економічністю та безпекою. Технологія роботи індукційної плити ґрунтується на поглинанні енергії вихрових полів, що створюються індукційною котушкою, днищем посуду, що містить феромагнетики або включає сталь, залізо або чавун.
Магнітне поле індукційної плити включається автоматично та моментально при розпізнаванні відповідного посуду на конфорці. Такий посуд має бути зі сталевим дном, обов'язково плоским, щоб щільно прилягати до конфорки.
Варкова поверхня плити не ввімкнеться ніколи без наявності на ній посуду. І нагріється більше 60 градусів, т.к. нагрівання відбувається безпосередньо в самому посуді.
Електроплитка виробляє нагрівання ТЕНів і, відповідно, конфорок, від яких і нагрівається потім посуд. З усіх боків – ризик термічних опіків.
Індукційна плитка, навпаки, залишається холодною та безпечною. Протерти її під час приготування або навіть прикрити її від бризок паперовим рушником прямо під час приготування – цілком прийнятно та зручно. Та й бризки, що потрапили на плиту, не пригорять до холодної поверхні, що полегшує чищення плити, зводячи її до простого протирання вологою губкою склокерамічної поверхні.
Попереднього розігріву конфорок не потрібно, після зняття з конфорки посуду вона автоматично відключиться.
Потужність індукційної плити регулюється плавно та імпульсно, що економить електроенергію. Автоматичні режими програмуються для страв, що часто використовуються, залишаючи всю відповідальність за приготування на електроніку. Таймер повідомить про готовність, відключення плити призведе до надзвичайно швидкого остигання конфорки. Під час приготування можна встановлювати певну температуру, яка автоматично підтримуватиметься.
Безпека індукційних плит поза конкуренцією.
Єдина вимога індукційних плит – посуд. Вона повинна містити у своєму днищі матеріали з феромагнітними властивостями. залізо, сталь, чавун. Ця вимога стосується лише дна посуду, т.к. саме у ньому і виникає нагрівання. До того ж дно має бути рівним та плоским, щоб щільно прилягати до конфорки. Виняток становлять сковорідки – ВОК, які також можна використовувати на індукційних плитах.
Придатність посуду визначається легко – поставте посуд на плиту – конфорка не ввімкнеться, якщо дно не містить залізо, або видаватиме характерні звуки – потріскування – якщо дно недостатньо плоске. А якщо в будинку зберігається магніт, перевірити придатність посуду не складе труднощів. він обов'язково має притягнутися.
Настільні індукційні плити – перспективна покупка не тільки для домашнього побуту, але й для дачі, поїздки на вилазку, на відпочинок. об'єктивна економічність та висока швидкість приготування – безумовна перевага цього виду плит перед газовими та електричними.
Сучасний дизайн індукційних плит привабливий для кухні будь-якого розміру. Використання настільних варіантів значно полегшує та спрощує як приготування, так і догляд за приладом.
Двоконфоркова індукційна електроплита HILTON EKI 3903, Індукційна електроплита VES V-HP6 – одноконфорочні плитки зі склокерамічними поверхнями та РК-дисплеєм, легкі у перенесенні, не займають багато місця на маленькій дачній кухні.
Стійкі до подряпин поверхні Індукційна плита CLATRONIC EKI 3569, Індукційна плита Clatronic Profi Cook PC-EKI 1062 перетворять догляд за плитами на непомітну процедуру.
Двоконфорочні плити можна вбудувати в кухонні меблі. Дві конфорки, кожна з окремою котушкою і дає окрему потужність, при приготуванні дозволено посилювати потужність однієї конфорки за рахунок іншої (електроплита індукційна Clatronic DKI 3609, індукційна плита подвійна Steba IK 200).
Отже, відчувши днище каструльки, без попереднього нагрівання, індукційна плита миттєво розпочне процес приготування, автоматично підтримуючи задані параметри. Унікальна безпека індукційної плити в поєднанні з її економічністю та розумними програмами з сенсорним керуванням не залишає сумнівів у необхідності придбання саме такої техніки, особливо для маленької затишної дачі, щоб обійтися без газових. Комфортність використання не виключає переходу на особливий посуд, досить доступний і поширений. Отже, зваживши все «за» і «проти», мабуть, варто вирішити на користь сучасного та унікального приладу – настільна індукційна плита.
Інтернет-магазин HozDom.com пропонує Вам купити настільні індукційні плитки для будинку, дачі, приватного будинку або використання в кафе. У каталозі магазину достатньо вибір індукційних плиток. Менеджери магазину проконсультують Вас та допоможуть визначитися з правильним вибором.