Роздумуючи про користь споживаної їжі, збереження в ній вітамінів і мінералів у поєднанні з вишуканим смаком і ще перспективою позбутися зайвого кілограма, все більше людей звертаються до витоків здорової кухні. При цьому навряд чи хтось готовий цілий день стояти біля плити навіть заради цього.

З приготуванням смачних та корисних страв без Вашої участі впорається сучасна каструля – повільноваріння. Довговарка / Crock pot / slow cooker / повільноварка працює за принципом горщика в російській печі. Їжа в ній не вариться, не смажиться, а нудиться як у чавунному посуді. Повільноварка розрахована для повільного приготування будь-яких страв. Чим повільніше готуються продукти, тим вони смачніші, наваристіші. І всі вітаміни залишаються. Повільноварку заповнюють, програмують і вона собі готує сама — вдень чи вночі.
Основна перевага повільноварки – можливість не брати участь у процесі: завантажив продукти і зник на роботу (або ліг спати, або пішов у гості, по магазинах, у кіно...) Вимкнеться повільноварка сама, після приготування, і теплий обід (сніданок, навіть парадна вечеря, якщо хочете) порадує вас до моменту приходу. І до того ж смачніше звичайного (про користь навіть не говоримо) —  м'ясо просто тане в роті, ну чи ні; будь-яке "довготривале" блюдо — рагу, каші, печеня, топлене молоко. Всі спеції, всі продукти за час томлення віддадуть максимум можливого в майбутнє блюдо.
Низька температура та довгий час приготування дозволяє використовувати дешевші сорти м'яса для гасіння. Ідеально для холодця, міцного бульйону.
Ось вам і переваги російської печі — за рахунок більш тривалого та постійного температурного режиму добре розм'якшуються жорсткі волокна м'яса і більш рівномірно готується їжа.
Ще одна перевага довговарки — постійний контроль процесу. Можна в будь-який момент отримати доступ до страви, що готується, і перевірити — як воно там себе почуває.

Що таке повільноварка

Довговарки / Повільноварки — це настільний електроприлад, у вигляді закритого горщика з кришкою, зазвичай керамічного, встановленого в спеціальний корпус, який готує продукти за дуже низької температури — від 76 С до 140 С. Це не дає страві кипіти, але при цьому вона готується – томиться  протягом 4-12 годин. Головна особливість: каструля нагрівається з усіх боків, як у російській пічці, оскільки нагрівальні елементи розташовані рівномірно по стінках і дну приладу.
Зверху каструля просто закривається скляною кришкою. На відміну від багатьох інших приладів, герметичність не потрібна, тому в процесі приготування кришку можна знімати, щоб перемішати страву або додати якісь інгредієнти.

Переваги довговарки:

  • Збільшений час приготування дозволяє краще розвиватися та змішуватись ароматам продуктів.
  • Низькі температури зменшують можливість пригорання до дна.
  • Можна використовувати більш дешеве, тверде м'ясо.
  • Добре підходить для приготування страв з дичини.
  • Звільняє духовку для багатьох інших страв,
  • Можна готувати страви справжньої здорової кухні, що вийшли з вживання через відсутність російської печі з її падаючою температурою та й страви будь-якої національної кухні, що вимагають тривалого томлення. До них належать, зокрема, мусаки, чанахи; каші; шавля; плов; страви з бобових;
  • Дуже зручно готувати в повільноварці те, що часто пригоряє і вимагає постійного помішування — варення, капуста, шматки м'яса, дичина.
  • Надає можливість приготувати  такі святкові страви, як пудинг та хаггіс, що мають визначні смакові якості.
  • Має кілька тимчасових режимів приготування їжі, що дозволяє не тільки готувати її за різну кількість часу, але й розігрівати за необхідності.
  • Овочі зберігають свою структуру (при такому тривалому гасінні не перетворюються на кашу).

Поради щодо вибору повільноварки

Вибирайте повільноварку за місткістю — щоб вистачило всіх членів сім'ї. Повільноварка місткістю 2-3 літри (SeaBreeze 430) підійде на сім'ю з чотирьох осіб. Якщо гості часто забігають до вас на вогник, знадобиться повільноварка SeaBreeze 431 на 6,5л. Ну а для великих вечірок і святкової їжі призначена Повільноварка PROFICOOK PC-EKA 1066, ємністю 25л, що звільнить 25л. для багатьох інших страв.  У багатьох приладах можна регулювати нагрівання та вибирати режим high або low. Їжа приготується швидше на режимі high (3—5 годин), але якщо ви плануєте залишити каструлю на цілий день, встановлюйте режим low (6—8 годин).
Звичайно, підтримувати страву теплим входить до її обов'язків.
Виснажені сюрреалізмом сучасної кухні, переситившись стравами, приготовленими на грилях, Wok-ndash;ах, раклетницях і фритюрницях,   ми все більше мріємо про натуральну та корисну їжу, близьку нам за культурою та традиціями.  У будь-яку пору року довговарка може зробити життя трохи зручнішим та економічнішим. Не стояти ж біля плити, стежачи за тим, щоб їжа не підгоріла, не втекла, не переварилася і не усохла.

Якщо ж у вас таки виникнуть питання — телефонуйте, консультанти допоможуть визначитися з вибором повільноварки.
Тут Ви можете вибрати повільноварки: https://www.hozdom.com/Medlennovarki---194_399