Ви колись мріяли, щоб смачні, але такі шкідливі страви фастфуду стали корисними та низькокалорійними? Щоб у них була мінімальна кількість жиру та олії? Виявляється, у сучасному світі це стало можливим.
Аерофрітюрниці допоможуть готувати картоплю фрі, крильця та нагетси вдома і зробити смажену їжу нешкідливою! У чому секрет такого виробу? Який його принцип роботи? Переваги та недоліки аерофритюрниць. Які практичні параметри варто порівнювати під час вибору приладу?
Призначення
Це електричний прилад, який використовується для приготування картоплі фрі і для обсмажування будь-яких інших продуктів. Він поєднує в собі:
- Звичайну фритюрницю за призначенням, оскільки в ній також смажаться продукти. Тільки аеро моделі дозволяють готувати з мінімальною кількістю масла, роблячи смажені страви максимально нешкідливими. У них немає резервуару для олії. У ньому немає потреби, оскільки невелика кількість наливається на сам продукт. Для порівняння: щоб посмажити картоплю у звичайній каструлі-фритюрниці, знадобиться пару літрів олії, для аерофрітюрниць достатньо однієї їдальні
- Аерогриль за характеристиками та принципом роботи. У грилі також відбувається нагрівання за допомогою потоку повітря, при цьому прилад більш місткий.
Принцип дії виробів
Після того, як прилад вмикається в мережу, в нього слід помістити ґрати. Щоб їжа максимально легко діставалася з ємності, краще пройтися поверхнею пензликом, змащеною в маслі. Потім викладаються продукти, на які можна зверху налити ще трохи олії. При цьому зайва частина в процесі сама стіче у піддон.
Після цього на сучасному девайсі легко встановлюється таймер та температура. Далі починає працювати вже сам пристрій:
- Спочатку включається нагрівальний елемент, який «обсушує» їжу. Він надходить знизу. Працює за встановленою температурою від 80 до 200 градусів.
- Після цього вмикається конвектор. Він розганяє гаряче повітря, і їжа починає підсмажуватися до хрусткої скоринки.
- За вказаним часом фритюрниця автоматично вимикається. Якщо планується приготування наступної порції, треба спочатку почекати, щоб прилад охолонув.
Пластик чи метал?
Для виготовлення аерофрітюрниць в основному використовується пластик або метал. Перший має низьку вагу, другий більш надійний. Металевий корпус стійкий до механічних пошкоджень, довговічний та витримує великі навантаження.
Виходячи з цього, пластикові моделі більше підходять для дому та рідкісного використання, другі слід купувати для готування на регулярній основі. Багато приладів поєднують у собі відразу два матеріали. Вибираючи його, слід звернути увагу на наявність термоізоляції корпусу.
Практичні характеристики, важливі при виборі
Купуючи аерофритюрницю, слід знати, від яких параметрів відштовхуватися:
- Обсяг. У середньому його показники варіюються від 1.5 до 10 літрів. З півтора літрових ємностей виходить приготувати за 1 кг продукту.
- Температурний діапазон. Його можна встановлювати загалом від 60 до 240 градусів. Мінімальні температури переважно вибираються для того, щоб підсушити овочі, зробити в'ялене м'ясо та рибу. Максимальні параметри допоможуть приготувати випічку.
- Форма. Круглі аерофрітюрниці компактніші, ніж вироби у вигляді шафи. При цьому другі в рази більші.
- Потужність. Найбільш поширені вироби близько 1400 Вт, але можна вибирати в діапазоні він 800 до 1500 Вт.
5. Тип керування. Електронні моделі зручніші, тому що в них всі процеси відображаються на дисплеї, а в механічних потрібно перевіряти все самостійно.
6. Вибирати слід і між висувним лотком та дверцятами. Перший варіант переважно більш компактний. Перевагою другого є більший функціонал та місткість (близько 11-12 л проти 2-3 літрів у перших приладах).
7. Час роботи таймера. Загалом можна встановлювати його до години. Звуковий сигнал нагадає про готовність страви. У деяких моделях після нього відбувається автовідключення, в інших він просто повідомляє про те, що потрібно вимкнути прилад самостійно.
8. Наявність оглядового вікна, що допоможе контролювати процес. Можна знайти варіанти з повністю прозорою кришкою.
9. Вид нагрівального елемента. Існують галогенні варіанти, виконані зі скла та містять усередині спеціальний газ. Здебільшого досить бюджетні. Більш дорогі – з нержавіючої сталі. Сталеві елементи довговічні та швидше розігріваються.
10. Наявність у кришці відведення для зайвої пари.
11. Можливість готувати дві страви одночасно. Це доступно, якщо фритюрниця доповнена двома ємностями.
12. Відсік для зберігання шнура. Дозволяє зробити зберігання ще компактнішим.
13. Різноманітність програм та режимів: смаження, крила, розморожування, хліб, підігрів, піца.
14. Функція запуску. Допоможе підготувати заздалегідь продукти, та передбачити їх автоматичний запуск у готування у певний час після. У такому разі буде корисною можливість паузи.
15. У дорогих моделях також передбачені фільтри, що вловлюють запахи їжі.
16. Антипригарне покриття. З ним їжа гарантовано не прилипне до поверхні.
17. Також варто звернути увагу на комплектацію. В основному різноманітні доповнення підходять для містких аерофрітюрниць з дверцятами. Корисними елементами можуть стати лист, грати для гриля, шампури або шпажки, лопатки для перемішування страви, мірні ложки, щипці, тримач для хліба, рожен.
Переваги приладу
Якщо підсумувати позитивні характеристики аерофрітюрниці, то це параметри, яких не вистачає звичайним фритюрницям:
- У перших виробах відбувається максимально швидке розігрів корпусу, тому і готування займає менше часу. У разі других цей процес триватиме більше.
- У фритюрницях є знімний лоток, який можна швидко вимити, скориставшись посудомийною машиною. До того ж жир наливається мінімально, що значно полегшує процес. У другому миття відбувається складніше через незнімні елементи і сліди від масла.
- Найважливіша якість – це приготування корисної їжі у фритюрницях. Тепер фастфуд можна собі дозволити набагато частіше. У звичайному фритюрі набагато більше використовується масло. Бонусом виробів стане те, що на цьому продукті можна буде заощадити.
Єдине, у чому аерофрітюрниці поступаються фритюрницям – місткість (якщо не враховувати фритюрниці у вигляді шаф). По-перше, можна робити за раз близько 1 кілограма картоплі. Але при цьому вони в рази швидше смажать страви, що компенсує їхню нестачу. Та й компактність приладу гарантована: для нього знайдеться навіть на маленькій кухні.
З відносних недоліків ще можна виділити досить велику вартість приладів та невеликий вибір, оскільки такий вид техніки з'явився на ринку нещодавно і не встиг стати популярним.
Розмаїття страв в аерофритюрниці
Придбавши виріб, можна бути цілком упевненим, що він не простоить без діла. У ньому можна готувати будь-які види картоплі, починаючи від фрі та закінчуючи по-селянськи, гриби та нагетси, морепродукти, курячі крильця. Вони призначені навіть для випічки: сосиски в тісті, печиво, кекси та пиріжки.
Також легко зробити будь-який вид шашлику, починаючи від м'ясного та рибного, закінчуючи овочевим. Для ситного обіду підійдуть котлети, стейки та фрикадельки. Згадуючи про те, що олія використовується щонайменше, це чудова можливість робити корисні страви фастфуду. Ще один бонус, який дає аерофритюрниця – розморожування та підігрів їжі.
Виходячи з усіх перерахованих можливостей, функціональності та практичності виробів, вони стануть незамінними на кухні. Головне вибрати прилад, який підійде за власними уявленнями і тому, що саме ви хочете в ньому готувати.
Переходьте разом з такими інноваційними аерофритюрницями на корисне, при цьому ситне та різноманітне харчування. Разом з ними ви зможете втілити свою дитячу мрію, коли фастфуд можна буде їсти частіше, зможете порадувати дітей та здивувати гостей!