У швидкому темпі життя дуже мало часу залишається на готування. Однак, щоб приготувати смачну страву, потрібний відповідальний підхід до справи. Медленноварка відмінно впорається зі складними рецептами, при цьому позбавляє необхідності постійно перебувати на кухні і контролювати процес. Які рекомендації та правила щодо використання приладу? Які особливості довговарки? Яку їжу вона допомагає?
Як використовувати повільноварку
Повільноварка – досить простий у використанні кухонна техніка, який не потребує професійних навичок у готуванні. Спочатку потрібно помістити їжу в ємність. Корпус тиховарки (довговарки, slow cooker, горщик) виготовляється з нержавіючої сталі, при цьому всередині доповнений керамічною чашею, щоб продукти не пригоряли. Після того, як ви викладете їжу всередину, прилад потрібно накрити кришкою.
Далі слід вибрати бажаний режим приготування: практично у всіх моделях є повільний та тривалий варіант. Після цих простих дій можна повністю займатися своїми справами, адже механізм автоматично відключиться після повної готовності страви. В основному передбачений таймер, який сповістить звуковий сигнал про закінчення процесу.
Зручність підвищує і те, що під час приготування допускається у будь-який час відкрити кришку, щоб додати до страви нові продукти або за бажання контролювати процес. В основному верхня частина зроблена з жароміцного скла, тому в частому відкриванні немає необхідності. Решта елементів приладу – це бічні ручки, що не нагріваються, і прогумовані ніжки проти ковзання.
Керування може бути двох типів:
- сенсорне – вказати потрібні параметри буде максимально просто, вибравши їх на екрані.
- механічне – за допомогою кнопок поворотного перемикача. Воно вважається надійнішим за минулий аналог.
Після того, як каструля залишиться порожньою, потрібно її помити. Догляд за приладом мінімальний: достатньо дістати внутрішню керамічну ємність та очистити її. Так як до неї не прилипає їжа і приготування відбувається без жиру, догляд займе мінімально часу. Також чашу та кришку можна поміщати у посудомийну машину.
Повільноварка: температура та час приготування
Їжа, приготовлена в повільноварці, виходить максимально корисною. Це відбувається завдяки тому, що вона не смажиться і навіть не варитиметься. У корпусі протягом усього процесу підтримується температура від 70 до 140 градусів. У такому режимі їжа тушкується, зберігає всі корисні властивості та смакові особливості. Працює механізм переважно з потужністю 200-350 Вт.
Температура досить низька, тому їжу не потрібно заважати, додавати олію, стежити, щоб вона не пригоріла. При цьому вона рівномірно гаситиметься з усіх боків: нагрівальні елементи рівномірно розташовані по всій ємності.
Час приготування залежить від вибраного режиму. Як згадувалося вище, переважно передбачено повільний і більш тривалий варіант. У першому часі може досягати до 12 годин, у другому вистачить близько трьох. Також часто є третій режим – це підтримка температури їжі протягом тривалого часу. Такий варіант дуже зручний для сім'ї, в якій у всіх виходить обідати у різний час. Можна передбачити, щоб повільноварка автоматично переходила у такий стан після повної готовності їжі.
Що готувати у повільноварці
Замислитися про купівлю довговарки має кожен, незважаючи на те, як часто він готує та які навички у нього в цьому процесі. Прилад ніколи не буде зайвим, оскільки включає довгий список рецептів, які здатний зробити:
- м'ясо та птицю;
- рибу;
- овочі;
- супи;
- фаршировані страви;
- каші;
- заготівля солінь, варення та джему. (Для таких випадків найкращі придбати великі моделі, які допоможуть за раз зробити близько 15-25 літрів продукту).
Таке тривале приготування страв у закритому просторі робить їх м'якими, соковитими та неймовірно смачними. Вони страждають у власному соку, зберігають вітаміни та корисні властивості. Особливо бажано придбати прилад для приготування дитячої їжі. З таким виробом із задоволенням захочеться перейти на правильне харчування і навіть будь-яка дієта стане різноманітною та повноцінною.
Виходячи з цього, медленоварка має низку переваг. Головне планувати готування таким чином, щоб процес починався задовго до їди і страва прийшла до обіду або вечері. Враховуючи зручність приладу та його практичні доповнення, для нього завжди завжди знайдеться застосування на кухні.