Кухонні ваги насамперед це мірило для інгредієнтів, але ваги на кухні потрібні з багатьох причин. Не варто думати, що кухонні ваги використовують лише професійні кухарі і це марна річ для Вас на кухні. Кожен може використовувати кухонні ваги з кількох причин: вимірювання точності інгридеїнтів для приготування страв, точності порцій, дієтичних призначень, зважування дрібних частин або деталей, вимірювання ювіліру та ліків. Терези допомагають створювати точні порції та забезпечують досконалість у приготуванні страв.

Оскільки основна мета кухонних ваг - вимір, при виборі, ви повинні визначитися, які фактори для Вас важливі перш за все.

Тип та спосіб вимірювання

Кухонні ваги, як і інші побутові ваги, бувають механічні та цифрові (електронні ваги). Принцип роботи у механічних ваг - зважування відбувається, завдяки взаємодії системи пружин, положення стрілки ваг змінюється залежно від зміни ваги. У механічних вагах кінцевий результат вимірювання оцінюється за положенням стрілочки, тому похибка виміру механічних ваг відповідно більше. В електронних вагах результат виводиться на цифрове табло і більш точні. Переваги механічних ваг у їх ціні, максимальному межі, обслуговуванні та довговічності, але вони як правило не мають додаткових функцій. Електронні або цифрові ваги багатофункціональні, але дорожчі в обслуговуванні та обділені порогом зважування.

Точність вимірювання та максимальна межа

Тут головне звернути увагу на значення максимально ваги та шкалу вимірювання ваги. Значна ціна поділу може бути в мг, г, кг, унціях і футах. Максимальна межа може сягати 5 кг, але цілком вистачає 3 кг. При виборі важливо враховувати похибку вимірювання ваг. Щоправда, такі точності важливі тим, хто хоче вимірювати вже до мг. У домогосподарстві достатньо буде похибки в 1 р.

 

Чаша або плоска панель

Також при виборі ваг для кухні важливо врахувати, що зважуватиметься — рідини, порошкові вироби, тверді предмети. Наприклад, ваги з чашей дозволяють зважувати рідкі та порошкові предмети набагато простіше . Ви просто насипаєте або наливаєте в чашу для терезів потрібне, а у випадку з плоскою платформою Вам знадобиться окремо зважувати тару, обнулювати, а вже потім зважувати продукцію.

Дизайн та стиль

За дизайном та стилем ваг асортимент просто величезний — від супер ексклюзивних дизайнерських рішень до ретро-ваг. Тут вибір за вами, але зверніть увагу на циферблат та дисплей — деякі покупці, особливо, хто погано бачить, вибирають ваги, не зважаючи на це, що потім призводить до напруження очей при перегляді результатів виміру. Цифри на дисплеї мають читатись легко. Вибирайте ваги у нейтральному кольорі — такі ваги завжди підійдуть для дизайну будь-якої кухні. Крім того, ваги бувають підвісні та настільні. Підвісні легко кріпляться на стінку — це не завадить тим, хто має мало місця на кухні. Що ж до матеріалу з якого виготовлені кухонні ваги, той вони бувають зі скла, металу і пластику, частіше одна частина ваг зроблена з одного матеріалу, інша з іншого.

Ціна

Постарайтеся мати чітке уявлення про суму грошей, яку Ви готові витратити на купівлю ваг. Найдешевші ваги - це механічні, але все залежить від бренду, багатофункціональності та дизайну ваги. Ціна варіюється від 189 грн до 775 грн.

Додаткові функції та можливості

Кухонні ваги, в основному електронні ваги доповнені функціями:

  • Віднімання тари
  • Захист від перевантаження
  • Автокалібрування
  • Підрахунок кількості однакових елементів
  • Режими вимірювання
  • Контроль живлення (розрахунок калорійності, білка, вуглеводів, жирів, кальцію тощо)< /font>
  • Автоматичне відключення
  • Пам'ять на вагу
  • Програмування
  • інш.

Дуже унікальні за своїми функціями кишенькові ваги EKS 401/402. Такі ваги можна носити завжди при собі і вони дозволяють зважувати ліки, коштовності та ювілірні вироби. Оснащені високоточним сенсором, що дозволяє терезам виміряти з похибкою 0,05 г. Правда межа зважування становить 300 г.

Гарантія

Як і вся електроніка, кухонні ваги будь-якого виробника продаються з гарантією, цифрові або механічні ваги. У середньому гарантійний термін становить 1 рік, але такі бренди як Soehnle та Beurer надають гарантію 2 роки.

Матеріал "Ваги кухонні" підготовлений Hozdom.com. Використання інформації лише з дозволу магазину Посуду та Дрібної побутової техніки www.Hozdom.com