Робот-пилосос як різновид автоматизованих побутових пилососів з'явився зовсім недавно. Це – справжній робот, автомат, здатний самостійно стежити за порядком у будинку. Він має вбудований мікрокомп'ютер і виконує прибирання за заданою програмою навіть без господарів будинку. Ця інтелектуальна побутова техніка – компонент розумного будинку майбутнього.

Робот-пилосос має форму диска, найбільш зручну з погляду обходу простору кімнат та приміщень. Він самостійно розпізнає стіни та обходить перешкоди, здійснюючи пересування за певним алгоритмом, щоб не залишити без уваги жодної ділянки поверхні підлоги. 

Якщо Ви живете у великому будинку на кілька поверхів, не бійтеся, що техніка в процесі прибирання може застрягти під ліжком або впасти зі сходів – цього ніколи не станеться. Ви можете купити пилосос-робот та довірити очищення підлоги, а якщо він побачить непереборну перешкоду, то завжди повідомить про це господаря. Коли акумулятор розряджається, робот повертається у свій «будинок» – робочу станцію, де самостійно підключається до зарядного пристрою.

Але не можна не врахувати й деяких об'єктивних причин, з яких не вдасться використовувати робот-пилосос: роботи не люблять чорні поверхні, розкидані на підлозі речі та дроти, і можуть заплутатися в килимових покриттях із занадто довгим ворсом.

Найбільша помилка щодо роботів-пилососів полягає в тому, що вони здатні мислити, формувати карту приміщення та запам'ятовувати розташування меблів та предметів. Насправді сучасний робот-пилосос має куди скромніші можливості. Він поєднує два пристрої: пилосос і робот, а точніше сказати якийсь контролер, який аналізує інформацію з численних датчиків, і, залежно від отриманих даних, вибирає напрямок і швидкість руху.

Ефективність прибирання залежить від багатьох параметрів і, зокрема, від ємності акумулятора, що використовується. Чим довше може працювати робот-пилосос, тим вища якість прибирання. Як показує досвід, для прибирання квартири площею 50-60м, достатньо двох годин зарядки.

З сучасних роботів-пилососів – ефективний робот-пилосос 2 в 1 Clatronic BSR 1282.

Переваги цієї моделі:

  • Повністю автоматичний вакуумний робот-пилосос 2-в-1
  • Чистить бруд і пил сам, пересувається траєкторією
  • Підходить для гладких підлог та килимів
  • Невеликих розмірів, тому ідеально підходить для чищення під меблями та важкодоступними місцями
  • До 30 хвилин безперервної роботи без чищення
  • Автоматичне пересування та виявлення перешкод
  • Легке очищення бруду з відсіку (0,25 л)
  • Країна-виробник – Німеччина

Можна стверджувати, що якщо це й не найнеобхідніша, то вже точно дуже корисна річ у будинку.

Мабуть, робот-пилосос не наведе лад за Вас, але він надасть неоціненну допомогу у підтримці порядку.