Дві основні вимоги до відра для сміття для кухні: оптимальний обсяг і зручність в експлуатації. Якщо сміттєве відро стоїть на увазі, часто одним з вирішальних факторів при покупці стає дизайн виробу.

Найкраще викидати сміття один раз на день. Найчастіше – занадто клопітно, рідше – збільшується ймовірність появи неприємного запаху. Хоча багато сучасних сміттєвих відер мають кришки – простими, що відсуваються або навіть з кільцями ущільнювачів, занадто затягувати з випорожненням відра для сміття не рекомендується.

Саме вимогою щоденного спорожнення і визначається обсяг відра для сміття. Якщо сім'я невелика, то справа може обмежитися об'ємом від 5 до 10 літрів. Якщо сміття за день накопичується багато, можна купити відро для сміття місткістю 30-36 літрів.

Сміттєві відра можуть бути звичною прямокутною, квадратною, циліндричною або конічною форми, а можуть мати оригінальний, іноді досить хитромудрий дизайн. Різноманітність дизайнерських рішень дозволяє підібрати потрібну модель для будь-якого інтер'єру.

Найбільш поширеними матеріалами при виготовленні відра для сміття є пластик або хромований метал. Пластик легший, хромовані відра виглядають привабливіше. Існують відра для сміття з дерева і навіть виготовлені із застосуванням дорогоцінних металів. Втім, це варіанти вже не для кухні, а для кабінету чи офісу.

Зручними є відра для сміття з педаллю. Їх очевидний плюс – немає необхідності чіпати кришку руками. Мінус – обов'язкове встановлення біля стіни або будь-якого упору. Інакше при натисканні на педаль відро відсуватиметься.

Багато воліють не виставляти відро для сміття напоказ. У такому випадку можна вибрати модель, що кріпиться на бічній стінці шафи, на її дверцятах або дні, використовувати сміттєві відра, що висуваються по напрямних або придбати систему вбудованих відер для сміття.

Кілька років тому з'явилися сенсорні відра для сміття, обладнані датчиками руху. Кришка сенсорного відра для сміття відкидається при піднесенні до неї руки. Такі відра дуже зручні та виглядають сучасно. Їх широкому поширенню у побуті перешкоджає лише висока вартість.

Сміттєве відро давно вже стало одним із предметів, які забезпечують комфорт нашого життя. Без нього стало абсолютно неможливо уявити кухню сучасної людини.