Диспенсер для паперових рушників – важливий аксесуар як для дому, так і для громадських місць: фітнес-центрів, ресторанів, барів, офісів. Він швидко подає витрачений матеріал, щоб дотримуватися гігієни і витерти руки. Також допомагає очистити будь-яку поверхню, що особливо потрібне на кухні. Як вибрати відповідний утримувач для паперових рушників для певних цілей? Які моделі успішно підійдуть для місць з високою людською прохідністю? Вибираємо економічні, зручні та стильні моделі.

При виборі відповідного типу дозатора найкраще подумати про те, який тип паперового рушника ви використовуватимете на кухні або у ванній кімнаті. У кожного туалетного диспенсера є свої переваги, і деякі паперові рушники краще підходять для кожного роздаткового пристрою. Варіанти паперових рушників можуть бути: стандартні рулони, рулони з центральною витяжкою, перфоровані рулони та складені паперові рушники.

Система подачі диспенсерів паперових рушників

Рушники розміщуються у внутрішню частину диспенсера. Там вони залишаються сухими та чистими, подаються відвідувачам порційно, по одному. Це дозволяє знизити кількість споживаного матеріалу. При цьому можна вибрати кілька типів подачі витратного матеріалу.

Для листових рушників

Цей механізм є максимально простим і зрозумілим для використання. Сам дозатор паперових рушників представлений у вигляді квадратного корпусу, який кріпиться до стіни. У внутрішню частину слід регулярно поміщати нову порцію пачок із серветками. Їх слід придбати, якщо приміщення ванної кімнати або туалету відносно невелике – . зазвичай, диспенсери для листових рушників компактні.

З типу листових рушників можна вибрати такі варіанти укладання:

Диспенсери для паперових рушників Н2 додавання interfold Н2 - Рушники складання interfold. Це спосіб складання великих листів, що вони згинаються у кількох частинах. При цьому вони розміщуються у внутрішню частину дуже компактно, що допомагає досягти місткості. На кшталт дуже схожі на ZZ-подібні. Подаються повністю у розгорнутому вигляді і досить широкі: саме тому такі рушники потрібні в косметичних салонах, адже ними зручно витирати обличчя.
Диспенсер для рушників додавання ZZ H3 - Рушники додавання V (у Tork вони позначаються ZZ) і С. Це типи рушників, складені вдвічі. У першому випадку вони вкладені один в одного, у другому – розташовані один за одним. Вони найвигідніші, оскільки наділені середніми розмірами – одного-двох штук цілком вистачає, щоб витерти чи висушити руки. Також у корпус середніх розмірів міститься досить багато витратного матеріалу. При виїмці кожен тягне у себе наступний. Додавання типу C менш гігієнічне ніж тип V, оскільки відвідувач може випадково торкнутися наступного рушника.
Диспенсери для паперових рушників M4 з центральною витяжкою M4 - Рушники з центральною витяжкою. За допомогою такого типу складання внутрішня частина завжди залишається чистою, до того ж витягується матеріал, що витрачається за кінчик. Таким чином, диспенсер розумно придбати для місць з високими вимогами до гігієни: лікарень і салонів. Також їх можна передбачити для професійних кухонь: на внутрішній частині можна обсушувати м'ясо перед смаженням, протерти овочі або тарілки перед подачею.

Для рулонних рушників

Диспенсери для паперових рушників H1 - в рулонах H1 - Рушники в рулонах. Це універсальний варіант для туалетів із високим рівнем прохідності. Головне, щоб приміщення було досить просторим, оскільки великий корпус із рулоном великого діаметру займає багато місця. Якщо підбирати для них подвійний матеріал, що добре вбирається, тоді такий диспенсер можна сміливо поміщати в установи з великим потоком людей. В основному рушники в рулонах мають міцність і добре вбирають жир і вологу, тому підійдуть для прибирання великих кухонь кафе і ресторанів.
Диспенсери для паперових рушників М1 - Рулони міні з центральною витяжкою М1 - Рулони міні з центральної витяжкою. Такий тип затребуваний для невеликих приміщень, які регулярно відвідують обмежену кількість людей. Компактні розміри гарантують, що для диспенсера завжди знайдеться місце на невеликій кухні або лабораторії. Мініатюрні рушники потрібні для легкого прибирання або для того, щоб швидко протерти руки.
Диспенсери для паперових рушників М2 - Рулони з центральною витяжкою М2 - Рулони з центральною витяжкою. Рушники, складені в рулон, кріпляться до спеціальної втулки. Кожен відриває собі потрібну частину, яка легко відокремлюватися від решти завдяки лініям з перфорацією. Цей варіант слід купувати для місць з високою вимогою до гігієни. медичних та косметичних установах. Рушники легко дістаються, тому немає потреби утримувати корпус.

Для рулонних та листових рушників

Цей вид не дуже поширений, оскільки має великі розміри. Якщо у вашому закладі великий туалет чи вбиральня, тоді можна придбати такий диспенсер. У внутрішній частині зроблено систему як для листових, так і для рулонних рушників. Завдяки цьому немає необхідності обмежувати себе у певному типі – їх можна за бажанням чергувати.

Матеріал роздавачів

Матеріали для виготовлення диспенсерів для паперових рушників в основному використовуються такі:

  • Пластикові. Їх рекомендується придбати для будинку, тому що приладом користуватиметься невелика кількість людей. У таких умовах він прослужить довгі роки та збереже презентабельний вигляд.
  • Металеві. Такий матеріал краще доглянути для закладів, які регулярно відвідує великий потік людей. Вони більш надійні, стійкі до ударів та падіння, а також до зневажливого поводження, антивандальні.
  • Є можливість знайти моделі з металопластику – вони поєднуються переваги та недоліки минулих двох варіантів. Їх краще придбати для закладів із контрольованим потоком людей.

Оформлення та дизайн дозаторів

Найчастіше дизайн універсальний та однотонний, тому його сміливо можна використовувати для будь-якого приміщення. Моделі з нержавіючої сталі підійдуть для будь-якого інтер'єру, оскільки класичний сірий колір зробить кімнату сучасною і при цьому не сильно виділятиметься.

Пластикові вироби значно розширюють вибір кольору. При цьому більшість все ж таки досить універсальні і пофарбовані в однотонну чорно-білу палітру. Таке рішення продумане, тому що гармонійно впишеться як у світлий, так і яскравий або темний дизайн. Рідше можна знайти моделі із яскравими вставками, які роблять на собі помітний акцент.

Місткість диспенсерів паперових рушників

З огляду на кількість людей, які регулярно відвідують заклад, передбачте розумну місткість корпусу. Якщо розглядати моделі для листових рушників, для дому можна придбати модель до ста штук для невеликого офісу або поліклініки – близько 200-400 листів, а для місць громадського харчування - до тисячі штук.

Рулонні диспенсери краще купувати для закритих закладів або вдома, адже вони не вимагають великої кількості матеріалу, що витрачається, тому можна знайти компактні заправки. Для місць громадського харчування в корпус легко поміщаються рулони діаметр яких досягає 170 мм. Якщо й купувати їх для вбиральні або туалету закладів із високою людською прохідністю, тоді подбати про вільний простір для диспенсера.

Розташування

Компактні дозатори переважно представлені в настільному типі розташування. Їх можна легко переносити у будь-яке місце, тому вони мобільні. Краще придбати такий дозатор для кухні громадського харчування, де немає місця, щоб помістити великий прилад. До того ж виріб завжди буде під рукою під час приготування та готування: щоб висушити руки, протерти посуд, прибрати крихти зі столу. Для стійкості вони постачаються прогумованими ніжками.

Настінні моделі переважно більш місткі, їх слід придбати для туалету або вбиральні закладів з високим рівнем відвідування. До того ж, вони надійно монтуються на стіну, тому немає ризику, що відвідувачі скинуть їх на підлогу або вкрадуть.

Додаткові елементи диспенсерів паперових рушників

Якщо ви шукаєте диспенсер для великого потоку людей та незакритих приміщень, тоді важливо врахувати наявність системи захисту. Це може бути вбудований замок, а доступ є тільки у персоналу, який займатиметься перезаправкою матеріалу, що витрачається.

Також важливо врахувати дотримання порядку. У деякі диспенсери вбудовано квадратне або напівкругле невеликих розмірів. Це також дуже важливо для великих закладів: персоналу не доведеться довго прибирати у ванній та туалеті, оскільки він залишатиметься чистим навіть після великого потоку людей.

У комерційних цілях можна придбати моделі з віконцем для реклами. Вони допомагають ресторанам і кафе сповіщати про нові акції та вигідні пропозиції.

Наявність у диспенсера оглядового вікна особливо затребувана для великих установ – так персоналу не доведеться щоразу відкривати корпус, щоб подивитися, скільки рушників залишилося всередині.

Вибрати диспенсер для паперових рушників нескладно, головне в першу чергу визначитися з його призначенням. Після цього нескладно буде вибрати відповідні розміри, систему подачі та зовнішній вигляд. Також головне вирішити, буде він купуватися для дому, або ж для громадського місця. З урахуванням усіх факторів виріб прослужить довгі роки і допоможе максимально дотримуватися гігієнічних норм.