Ще кілька років тому чохли прасувальних дощок були простими, непоказними, сірими та однотипними. Зараз Ви можете купити покриття для дошки для прасування, яке ідеально підійде до інтер'єру кімнати. Але головне, покриття прасувальних дощок виконують не просто властивість аксесуара, а додатково полегшують процес прасування білизни. Не думайте, що так складно вибрати покриття, для цього слід знати всі властивості чохлів і потрібний вам розмір.

Хороша дошка для прасування повинна працювати десятиліттями, а деякі навіть все життя не псуються. Але тим не менш, кожні 2-3 роки покриття дошки для прасування вимагає зміни. Так який чохол для дошки для прасування купити і як його вибирати?

Правильний вибір покриття на дошку для прасування не тільки покращує домашній декор і є аксесуаром дошки для прасування, але і також може поліпшити якість прасування. Часто покупці вибирають чохол як просту заміну, не знаючи про додаткові властивості та параметри чохлів прасувальних дощок.

При виборі нового покриття на свою прасувальну дошку, приділіть трохи часу, щоб розглянути можливі варіанти та відмінності.

Чи є підкладка у покритті і з чого вона зроблена

Більшість чохлів у комплекті містять вузький поролон від 2 до 8 мм завтовшки. Підкладка у вигляді поролону пом'якшує прасування і відіграє антипригарну властивість дошки. Більш дорогі чохли можуть бути насичені силіконом, але на нашому ринку вони не продаються. Але не кожна фірма випускає покриття для дошки для прасування з підкладкою, тому варто звернути увагу на це при покупці. І якщо ви, наприклад, шиєте на замовлення чи самі, то не забувайте про поролончик у 2-4 мм хоча б – це набагато покращити процес прасування.

Як одягнути чохол на прасувальну дошку?

Ті покриття прасувальних дощок, які виробляють ті ж торгові марки, що і дошки для прасування, завжди обов'язково мають властивості легко одягатися на дошку. Які ж є затяжки для чохлів. Найпоширеніші види затягувань для покриттів – шнурки чи зав'язки. Покриття накидається на робочу область дошки, стягується та зав'язується. Такі чохли можна підігнати ідеально під ваш розмір дошки для прасування, адже не завжди можна знайти розмір 1:1, тому можна купити розмір побільше і затягнути. Також часто у виробників зустрічається варіант затягування – гумка. Такий тип затяжок більш еластичний і покриття відповідно може легко кріпитися до дошки для прасування. При самостійному крою чохлів часто протягують гумку. Але трапляються й дурні варіанти - поклейки чохлів і навіть скріплення степлером до дошки.

Який тип тканини найкраще використовувати для чохла на дошці для прасування?

Бавовна є найбільш поширеним матеріалом, що використовується при виробництві чохлів для прасувальних дощок. Але найхудожніші та графічні покриття прасувальних дощок, як правило, з низькоякісного бавовняного матеріалу і тому довго не живуть.

Не думайте, що не можна вибрати гарне покриття з високоякісних матеріалів, але вибір буде простіше, зате такі покриття практичніші і довше не псуються. Вони також можуть покращити естетичний та зовнішній вигляд дошки. Часто зустрічаються такі типи матеріалів: 100% бавовна, 50% бавовни + 50% поліестеру, 100% поліестеру.

антипригарний чохол для дошки для прасування

Але найбільш практичні і покращують процес прасування - це чохли з антипригарними і тепловідбивними властивостями. Такі покриття шиють із металізованої нитки, тефлонового напилення. Цей чохол під час прасування не пригоряє, захищає одяг від прилипання, також більша частина пари і тепла відбивається і повертається на одяг, що прискорює процес прасування. Варіант купівлі металізованого покриття явно не просто декоративний акцент, а практичний швидше. Можна зустріти у продажу та комбіновані варіанти 50% нитки металу + 50% бавовни. Це дозволяє урізноманітнити малюнок на покритті.

Перед покупкою зробіть виміри робочої поверхні дошки для прасування, виміряйте ширину і довжину основи. Якщо розмір вашої дошки 120*38 см (найпоширеніший стандарт), то вам крім точного розміру також підійде чохол розміром 125*40 см. Зверніть увагу на ніс дошки для прасування, він може бути тупим, гострим або конусним. Уточніть у продавців чи підійде те чи інше покриття на вашу дошку, не всі виробники розраховують на нестандартні дошки.

І не забувайте, всі чохли знімні, тому їх легко випрати в пральній машинці і надати свіжого вигляду. Але з часом чохол протирається і вимагає, звичайно ж, заміни.