Що краще мультиварка або пароварка

Стрімкий біг часу невпізнанно змінює навколишній світ. Це стосується і побутових приладів, покликаних полегшувати наше життя. З кожним роком вимоги до побутових приладів стають вищими. Наші помічники мають бути універсальні, практичні, компактні та прості в управлінні. На особливому місці знаходяться кухонні побутові прилади, оскільки багато людей хочуть не тільки готувати здорову та смачну їжу, але й витрачати при цьому мінімум зусиль та часу. Для цього і були створені пароварка та мультиварка.

Пароварка Vitek VT-1560

Пароварка – це сучасний побутовий прилад, що готує страви на пару. Пароварка складається з двох або трьох ємностей-рівнів, у кожній з яких можна готувати окрему страву. У нижній частині приладу знаходиться нагрівальний елемент, спеціальну ємність наливається вода, яка розігрівається до пари. Пара піднімається через отвори попри всі рівні, де й відбувається варіння. Такий спосіб приготування значно корисніший, ніж варіння у воді, жаріння або гасіння. Вітаміни та мінеральні солі не вимиваються з продуктів, а смак їжі значно тонший. Та й солі потрібно набагато менше, ніж за інших способів приготування. А ще, що ще дуже важливо у приготуванні здорової їжі, жири та олії можна взагалі не додавати.

Мультиварка VES SK-A15- B (6 л)

Мультиварка, як і пароварка, зберігає смак та аромат їжі. У ній також можна готувати на пару. Для цього додається спеціальний піддон з отворами. Крім цього, у мультиварці можна приготувати суп, випекти смачний пиріг, зробити йогурт, засмажити м'ясо. Дуже смачними у мультиварці виходять каші. Завдяки нагріванню не тільки знизу, але і з боків, приготування їжі в мультиварці можна порівняти з приготуванням у російській печі. Вибір варіантів приготування, а значить, і асортимент страв набагато ширший, ніж у пароварки. Але в мультиварках, які можна придбати на прилавках, одночасно готується лише одна страва, на відміну від пароварки.

Мультиварка та пароварка основний процес приготування взяли на себе. Не потрібно постійно контролювати ці пристрої, помішувати їжу, стежити за температурою. Всі «нудні» маніпуляції виконують ці «інтелектуальні» прилади. Вони скоригують, коли потрібно, температуру, а спеціальне покриття збереже продукт від пригорання. Людині достатньо лише закласти необхідні інгредієнти та вибрати потрібний режим приготування. Про готовність страви прилад сповістить звуковим сигналом. Багато моделей після приготування автоматично переходять у режим підігріву приготовленої їжі.

Пароварка та мультиварка прості в користуванні, компактні. Усі деталі цих приладів легко очистити від залишків їжі та вимити. Таким помічникам неважко знайти місце навіть у невеликій кухні. А страви, приготовлені за допомогою цих кухонних помічників, смачні та корисні.

Отже, як знайти «свою» мультиварку чи пароварку? 

При виборі моделі спочатку потрібно звернути увагу на потужність. Зазвичай, вона коливається від 0,6 до 2 кВт. Чим потужніший прилад, тим швидше йде приготування їжі. Пароварка повинна стійко стояти на столі, а всі її відсіки міцно і герметично збиратися в єдину конструкцію. Це гарантує її безпечну роботу.

Мультиварка характеризується потужністю, обсягом робочої чаші та кількістю програм. Робоча чаша всередині повинна мати покриття, що не пригоряється – адже за їжею під час готування ніхто не стежитиме. Принципи роботи мультиварки та пароварки в електричній та механічній частинах не відрізняються від інших подібних приладів. Моделі мультиварок, представлених на ринку, мають різні режими. Це варіння супу, каші, гасіння, випічка, смажіння, приготування йогурту, функція відстроченого старту, підігрів готової страви. Прилад повинен бути оснащений ємністю для збору конденсату і рідин, що виділяються. У пароварки повинен бути спеціальний пристрій для варіння яєць. Кількість додаткових ємностей, робочий об'єм, дизайн приладу залежить від Вашого смаку, конкретного призначення приладу. Ви повинні керуватися Вашими смаковими пристрастями. Мультиварка та пароварка повинні мати інтуїтивно зрозумілу панель управління. Необхідно перевірити нагрівання, вибір програми, звуковий сигнал, відображення роботи приладу на дисплеї. Панель управління може бути механічною або сенсорної. Але при будь-якому варіанті дії на вибір режиму, температури повинні виконуватися просто і швидко. При купівлі приладу продавець-консультант повинен не тільки розповісти про модель, що сподобалася, а й показати її в роботі.

Вибравши мультиварку або пароварку, необхідно ознайомитися з інструкцією з експлуатації, особливостями приготування продуктів. Надалі Ви створюватимете свої неповторні страви, корисні для здоров'я і не забираєте у вас багато часу.

Інтернет-магазин Hozdom.com пропонує ознайомитися з хорошим вибором мультиварок та пароварок у каталозі магазину. При виборі приладу Ви можете запитувати наших консультантів – вони обов'язково допоможуть зробити правильний вибір. Окрім електричних пароварок наш магазин може радити Вам звернути увагу на пароварки для електро та газових плит, які не вимагають додаткових інструкцій та прості в експлуатації і що найважливіше – ніколи не зламаються і не вийдуть з ладу!