Сучасним господиням в наші дні досить просто впоратися з домашніми справами за допомогою появи нових і нових технологій. Сьогодні мова піде про ломтерізку. Інша її назва – слайсер, хліборізання. Основне її призначення в акуратному та швидкому нарізуванні продуктів: наприклад, ковбасних та сирних виробів для сервірування столу, овочів, фруктів, хліба тощо. А найголовніше – все дуже швидко і, відповідно, економічно у часі.

До того ж, перед її використанням можна самостійно відрегулювати товщину нарізуваних продуктів за допомогою спеціального регулятора. Деякі скибки мають позначення типів продуктів і рекомендованою саме для них товщиною нарізки. Але вибір тут суто індивідуальний. До того ж, ми можемо змінювати товщину нарізки вже в її процесі.

Ломтерізка (слайсер) Trisa Gastro 6501

У супермаркетах та великих продовольчих магазинах використовуються слайсери великі за розміром, завдяки їм ми можемо спостерігати на полицях наших магазинів вже нарізані та упаковані ковбасні вироби. Але прогрес із кожним днем все швидше рухається вперед. І ось уже зараз для домогосподарок з'явилася міні-версія такого апарату. Яка ж справжня його потреба? Адже споконвіку жінки легко справлялися з різними нарізками, віртуозно володіючи ножами.

Ломтерізка (слайсер) Esperanza Mortadella EKM018K

  • По-перше, враховуючи ритм нашого життя, коли ми всі кудись поспішаємо, поспішаємо, скибка максимально економить наш час на кухні.
  • По-друге, жодна гулянка не обходиться без гостей і їх, як правило, буває достатньо. Ну а будь-який святковий стіл важко уявити без гарно нарізаного м'ясного асорті, сирів та інших продуктів.
  • Ну й по-третє, коли у нас виникає ситуація у появі несподіваних гостей, хліборізка – це просто знахідка для швидкого та акуратного сервірування столу.

Крім усього цього, ломтерізка хороша ще й тим, що за її допомогою ми можемо приготувати бутерброди, сендвічі при виїзді на природу, як перекушування на роботі та в школі.

Ломтерізка MAGIO МG-381

Поради при виборі скибки-слайсера

Розглянемо кілька порад, якими нам слід керуватися при виборі скибки. Для початку слід визначитися, з якою метою ми її купуємо. Кожен слайсер оригінальний за формою, матеріалом виготовлення, а також має різну кількість додаткових функцій. І безумовно, що більше додаткових можливостей, то вища його ціна. Якщо Вам потрібна скибка для приготування фастфудів, то не варто розглядати як варіант дорогі потужні моделі, а якщо у Вашому будинку нерідко проводяться урочисті заходи – краще зупинитися на потужнішому слайсері. 

Характеристики та функції лометерізки

А тепер докладніше зупинимося на технічних характеристиках слайсера та його функціональності. Як ми говорили раніше, корпус скибки може бути як металевий, так і пластмасовий. Причому металевий корпус мають більш професійні моделі, тоді як пластмасові – більш спрощений варіант, та й за вартістю він набагато нижчий. Для дому краще підбирати слайсери із пластмасовим корпусом. Причому не слід боятися за якість його збирання. Жоден виробник не працюватиме собі на шкоду. До того ж приладом Ви зможете користуватися лише кілька разів на день, так що для будинку цілком підійде модель із пластмасовим корпусом. До того ж він вигідний за ціною і не поступається якістю. Ну а якщо у Вас свій ресторан чи кафе, то Вашою гарною підмогою буде скибка з металевим корпусом.

Ломтерізка продуктів Trisa 6503.4645

Щодо потужності, її теж необхідно враховувати в залежності від цілей та частоти використання скибки. Для використання її в домашніх умовах достатньо потужності в 100 Вт, тоді як для частих застіль, ресторанів, кафе тощо закладів, можна придбати більш потужну модель. У цьому випадку на нарізку буде йти мінімум часу.

Отже, 6 основних правил при виборі слайсера:

  1. Звертаємо увагу на ніж. Він повинен бути з кераміки або з нержавіючої сталі, щоб уникнути передчасної корозії.
  2. Пам'ятайте про безпеку як власної, так і своїх дітей. Виключіть можливість випадкового увімкнення слайсера та зіткнення рук із лезами, для цього в комплекті має бути спеціальний тримач. Щоб уникнути переміщення скибки по столу, простежте, щоб знизу в нього були гумки, що запобігають ковзанню.
  3. Слайсер повинен бути легким у збиранні та розбиранні для ретельного миття та просушування, особливо після нарізування жирних продуктів.
  4. Закруглений ніж слайсера може бути прямим і хвилеподібним заточуванням. Тут слід враховувати, що хвилеподібний ніж довше залишатиметься гострим.
  5. Якщо слайсер має швидкісні режими, то це теж великий плюс, тому що м'які продукти краще нарізати на низькій швидкості, а тверді -; на високій.
  6. Велика зручність у використанні принесе наявність у комплекті піддону для нарізаних продуктів.

Але головне завжди слід пам'ятати, що хоч би яку модель Ви не вибрали – вона прослужить Вам довше при дбайливому догляді.