Здається немає нічого простішого, ніж вибрати прасувальну дошку. І, як тільки рішення про покупку з розряду «може», переростає в «дуже треба», постає низка питань, які й ставлять простого обивателя і користувача цією дошкою у стан задуму… За кілька останніх десятиліть виробники просто заполонили салони побутової техніки все новими та новими моделями прасувальних дощок. Як не розгубити серед цього достатку і вибрати собі справді незамінну помічницю, а не керуватися принципом «щоб було»? Для цього спочатку розберемося з її конструкцією та деякими особливостями.

Класика або модерн

В даний час на ринку прасувальних дощок мирно співіснують як класичні моделі, так і сучасні. Вони відрізняються один від одного розмірами робочої поверхні. Дошки класичного дизайну представлені двома моделями: 110х30 см і 120х38 см, до яких можна віднести дошки для прасування ТМ Eurogold. Невеликі за розмірами та компактні у складеному вигляді вони ідеально підійдуть тим, хто купує прасувальну дошку за принципом універсальності. На такій дошці однаково добре гладити предмети одягу, так і постільна білизна.

Прасувальна дошка Eurogold Basic 20430F6 (110х30 см)
Прасувальна дошка Eurogold Basic 20430F6 (110х30 см)

Перевага такої дошки – її компактність та простота у користуванні, навіть тендітна жінка зможе привести її в робочий стан «легким рухом руки». Основний недолік - час, що витрачається на прасування. З прасування одягу немає жодних проблем. А ось з постільною білизною виникають деякі незручності, тому що через маленькі габарити білизну потрібно складати, підвертати і підтягувати - все це займає Ваш дорогоцінний час. Правда, якщо прасування постільної білизни загрожує Вам з періодичністю два простирадла на тиждень, то це не проблема, а дрібниці життя в порівнянні з перевагами повсякденного побуту.

Прасувальні дошки нового дизайну (модерн) відрізняються від класичних збільшеною робочою поверхнею: 140х40 см та 148х45 см, до яких можна віднести дошки для прасування ТМ Leifheit.

Прасувальна дошка Leifheit Airboard Deluxe XL Plus 72568 - 140x38 см
Прасувальна дошка Leifheit Airboard Deluxe XL Plus 72568 - 140x38 см

На такій дошці і прасування постільної білизни суцільне задоволення, особливо під улюблену музику чи серіал. Поліпшена модель заокруглень робочої поверхні заощаджує час, що витрачається Вами на прасування, особливо постільної білизни. Не дивлячись на те, що дошки Leifheit більші, ніж класичні, вони дуже легкі і компактні. Незручності виникають при прасуванні дрібних предметів або дитячого одягу, тому що не всі дитячі спіднички можна натягнути на таку дошку. Доведеться спідничку складати і економії часу вже не виходить. Тому дошки для прасування ТМ Brabantia мають особливу перевагу перед іншими через загострений кінця стільниці дошки для прасування.

Дошка прасувальна Brabantia Ironing Tables C 124x45 см (134746)
Дошка прасувальна Brabantia Ironing Tables C 124x45 см (134746)

Ніжки та доріжки

Важливою деталлю будь-якої дошки для прасування є ніжки.

По-перше, вони повинні бути стійкими та виходити за краї дошки по ширині, для більшої стійкості, правда, при цьому дошка втрачає деяку компактність. Одними з найстійкіших прасувальних дощок є дошки ТМ Vileda. А унікальна конструкція ніжок дошки для прасування Leifheit AIRBOARD дозволяє гладити сидячи.

Прасувальна дошка Vileda Perfect 2в1 Plus 4023103207615 - 122х44 см
Прасувальна дошка Vileda Perfect 2в1 Plus 4023103207615 - 122х44 см

Прасувальна дошка Leifheit Airboard Premium L Plus 72566 - 130x38 см
Прасувальна дошка Leifheit Airboard Premium L Plus 72566 - 130x38 см

По-друге, особливу увагу потрібно звернути на наконечники ніжок: вони повинні мати пластмасові або гумові наконечники (до таких відносяться дошки для прасування Eurogold, Leifheit, Brabantia, Dogrular, Trisa). Якщо Ви, звичайно, не хочете, щоб кількість подряпин на підлозі асоціювалася з процесом прасування.

По-третє, це матеріал, з якого виготовлені самі ніжки. Дерево – це звичайно добре, але не можна забувати, що натуральне дерево набагато важче та дорожче, ніж полегшені сучасні металоконструкції. І ще один мінус дерева – це його підвищена займистість. Тому в цій ситуації зверніть краще увагу на вибір оптимального співвідношення легкості та міцності з нормами протипожежної безпеки. І ще важливий момент при виборі дошки це спосіб регулювання висоти: плавний або ступінчастий. Переваги плавного способу в тому, що створюється можливість підлаштувати дошку під будь-який зріст, ступінчасте регулювання простіша в обігу і регулюється максимум на три положення висоти.

Вбрання для дошки...

При виборі нової дошки для прасування не забувайте про те, що через якийсь період часу, чохол на робочій поверхні дошки вимагатиме догляду не менше ніж Ваш одяг. Звичайно, у представленому на ринку різноманітності чохлів, можна і розгубитися: чохли з бавовняної тканини з гумками, з додатковою підкладкою, з металевими вставками для досягнення ефекту двостороннього прасування, силіконові чохли з вкрапленнями для самоочищення праски і це ще не все, запропонувати.

Дешевші чохли можна придбати ТМ Eurogold та дорожчі ТМ Leifheit. І, насправді, не важливо як виглядатиме чохол на Вашій дошці для прасування. Головне, щоб Ви самі отримували задоволення, побачивши Вашу дошку і в міру необхідності легко, без особливих зусиль, могли зняти чохол для проведення чищення. Не бійтеся поставити консультанту кілька зайвих питань щодо догляду і, якщо знадобиться, зміни чохла.

Аксесуари… віяння моди чи необхідність?

Вибір аксесуарів не менш важливий, ніж вибір самої дошки, навіть якщо Ви відмовитеся від усіх – це також Ваше рішення та вибір. Розглянемо найпоширеніші.

Підставка для праски – зустрічається окремим аксесуаром у моделях нового дизайну для збільшення робочої поверхні. Основне завдання підставки запобігти випадковому падінню праски на дошку або підлогу. Якщо у Вас немає додаткового відпарювача або пароутворювача, то краще зупиниться на класичній моделі підставки, з'єднаної з дошкою для прасування, особливу увагу слід звернути на систему кріплення.

Маленька дошка для прасування рукавів. Іноді вона просто незамінна, але найчастіше вона заважає, особливо якщо вона складає з дошкою для прасування одне ціле. Тому якщо Ви вже зважилися на її придбання, виберіть модель, в якій маленька дошка виступала б зручним знімним аксесуаром. Полиця для білизни, кронштейн для сорочок, кронштейн для підтримки шнура праски, скоби, розетка для праски – всі ці дрібниці для дошки для прасування значно підвищують її вартість. А тепер спробуйте собі уявити дошку для прасування, оснащену ВСІМИ аксесуарами. У вас не виникло питання, де під час прасування знаходитись Вам? А тепер спробуйте на якийсь час розкласти і скласти прасувальну дошку. Тому до питання аксесуарів підходьте дуже обережно: Ваша дошка для прасування повинна виконувати одну головну функцію - полегшувати Вам процес прасування, а не перетворюватися на конструктор «Зроби сам».

І остання рекомендація - прасувальна дошка, хоч і необхідна в нашому житті, але все-таки буде краще, якщо Ви керуватиметеся при її виборі не тільки тверезим і холодним розрахунком, а й інтуїцією. Тому що, якщо спочатку до дошки для прасування у Вас не буде особистої симпатії, ніяка сила не змусить Вас гладити на ній із задоволенням!

Гарантії

На дошки для прасування зазвичай не поширюються гарантії, дерев'яні або іншого матеріалу. Але деякі виробники таки дають окремі гарантії на дошки.

Матеріал "Прасувальні дошки" підготовлений для Hozdom.com. Використання інформації тільки з дозволу магазину Посуду та Госптоварів www.Hozdom.com

Додаткова інформація: https://www.hozdom.com/Gladil-nye-doski---195_217