Що таке алкотестер

Спеціальні прилади для вимірювання концентрації алкоголю в організмі – алкотестери – стали необхідним атрибутом дорожнього набору будь-якого водія. У короткий термін з достатньою точністю тестер визначить наявність мінімальної кількості алкоголю на основі вимірювання хімічного складу повітря, що видихається.

Як вибрати алкотестер

При виборі алкотестера потрібно визначити цілі, які переслідує покупка. Якщо прилад буде призначений відразу для множинних вимірювань (наприклад, на автопідприємствах), варто придбати складні спеціальні прилади з одноразовими мундштуками, пристосовані до довготривалого використання. Якщо пристрій буде персональним, модель можна купувати і без мундштука, з напівпровідниковим або електрохімічним сенсором.

Сенсор розрахований на певну кількість вимірювань алкоголю, що видихається. Потім сенсор слід замінити. Похибка вимірювань персональних алкотестерів в межах 10-20%. Але оскільки цей прилад існує тільки для особистого самоконтролю, він зможе бути корисним, особливо для автолюбителів.

Звичайно, прилад для алкотесту з мундштуком буде точнішим, ніж без нього. Але треба взяти до уваги, що персональний чи побутовий прилад служить швидше визначення якісних характеристик, тобто. наявність парів алкоголю. Кількісні характеристики, наближені до істинним, можуть давати лише спеціальні сертифіковані прилади, які перебувають на озброєнні ДАІ. Та й цей тест є скоріше скринінговим, найточнішим буде визначення алкоголю у крові.

Прилади для визначення алкоголю побутового призначення можуть нести невелике навантаження – кілька вимірів на день. Для якісної роботи приладу потрібно дотримуватись певного інтервалу. І не примушувати персональний тестер на алкоголь до інтенсивної роботи, він почне показувати хибні дані.

Як використовувати алкотестер

Взагалі кажучи, як і будь-який прилад, тестер вимагає дотримання методики вимірювання, відхилення від якої введе в оману не тільки користувача, а й надовго виведе лад з ладу.

Обов'язково потрібно дотримуватись тимчасового інтервалу після прийому алкоголю. Прилад працює на видиху, і, отже, повинен мати справу з алкоголем, який не тільки потрапив у шлунок і всмоктався в кров, але й доставлений у легені. Саме алкоголь, що видихається з легких, і тестується приладом. До речі, крива всмоктування алкоголю в кров і швидкість перенесення його в альвеоли легень індивідуальна і залежить тільки від конкретної особини. Вважають середнім часом 20 хв. У разі позитивного результату необхідно повторити перевірку знову ж таки через 20 хв. Тут цікаво визначити також падає чи наростає концентрація алкоголю, що означає подальшу інтоксикацію чи зниження останньої. Суворе дотримання методики дозволить безпомилково, з достатньою точністю визначити стан організму щодо алкоголю та можливості сідати за кермо безперешкодно.

Існують інші додаткові перешкоди, що фонують при визначенні алкоголю тестером. Це м'ятні цукерки, лікарські препарати. Значно впливає показання тестера на алкоголь куріння. Не забувайте утримуватися від речовин, що створюють фон, щоб уникнути помилково-позитивного результату.

Існує велика кількість алкотестерів на ринку України. Визначивши цільове призначення приладу, неважко вибрати модель, враховуючи особисті переваги.

Наприклад, швейцарська модель Алкотестер Maniquick EtilCheck MQ120 – з цифровим РК дисплеєм, забезпечить надійний вимір, визначивши навіть мізерні кількості алкоголю в повітрі, що видихається (від 0,00%), зі звуковим сигналом і підсвічуванням.

Відсутність мундштука не ускладнює визначення, тому що. розрахований прилад для індивідуального використання.

Тестер на алкоголь Clatronic 3260 AT з напівпровідниковим сенсором взагалі поза конкуренцією. Німецька якість і педантичний підхід до розробки даної моделі алкотестера кон'югували у відмінний результат, що швидкістю в 5 сек висвічується на екрані РК-дисплея. Діапазон вимірів алкотестера Clatronic 3260 AT – від 0,00%, що дозволяє бути впевненим у відсутності якісної реакції на алкоголь та можливості вести машину.

Функціонал алкотестера Clatronic 3260 AT розширений для багатостороннього використання. Виробники додали функцію годинника та будильника, вимірювання температури повітря та функцію зворотного відліку. Ці додаткові зручності якщо не є прямими обов'язками алкотестера Clatronic 3260 AT, то непогано поєднуються з ними. Головне, не забувати, що правильний вимір залежатиме від уміння його провести. Не зважаючи на основні правила, варто скористатися алкотестером Clatronic 3260 AT для побудови індивідуального графіка всмоктування та утилізації алкоголю в організмі користувача.

Успішно проведені вимірювання концентрації алкоголю в організмі алкотестером Clatronic 3260 AT вселяють впевненість, визначать допустиму індивідуальну дозу та часові проміжки для комфортного прийому алкоголю.

Того, хто щадить не тільки Ваші права водія, а й зберігає здоров'я і душевний спокій.