Стрижка — дуже важлива частина догляду за вихованцями. Важливо купити не тільки будиночки туалети для котів та контейнери для корму, але і машинку для стрижки тварини. Крім того, що господареві самому буде приємніше гуляти з доглянутим чотирилапим другом, це також і турбота про його та свій комфорт. Так собаці або коту не буде жарко влітку, а вам не доведеться відмивати довгу шерсть, що заплуталася, від бруду. Головне знайти якісну машинку для стрижки тварини. Чи можна для цього використовувати людську? У чому їхні відмінності та схожість?

Схожість машинки для стрижки людини і тварини

Зовнішній вигляд

На вигляд вироби практично ідентичні. Вони обидва є невеликим корпусом, зробленим з металу або пластику, який комплектується насадками для різної довжини. З практичних елементів не обходиться без прогумованих вставок, рухомого шнура, зовнішньої оболонки, що не нагрівається. Також всі види машинок виробники намагаються робити невелику вагу, щоб рука не втомилася в процесі.

Машинки для стрижки тварин

Принцип дії

Механізм роботи також ідентичний. Обидва види виробів можна знайти двох видів:

  • Механічні. Вони використовуються повністю вручну, силу на стрижку потрібно застосовувати. На вигляд нагадують ножиці.
  • Електричні. Це звичні в наші дні прилади, які працюють або на батареях, або від мережі. Можна знайти і комбіновані варіанти, які поєднують одночасно і акумуляторне живлення, і від розетки.

Також електричний вид машинок можна поділити ще на три категорії: вібраційні, що мають невелику потужність, маятникові, із середніми показниками, і роторні, більш дорогі та якісні. Останні також відрізняються нижчим рівнем шуму та знімними насадками.

Заточення

Практично будь-яка машинка, будь то для волосся або вовни, вимагає регулярного заточування лез. Часто це не можна робити вручну і потрібно звертатися до спеціальних сервісів, де ножі підточують приладом. Також популярне лазерне заточування.

Догляд за виробом

До загальних параметрів можна віднести подібний догляд за приладами. Обидва типи машинок потрібно очищати від вовни/волосся після використання. Для цього набори комплектуються щіточками для очищення.

Також практично в кожному комплекті ви знайдете масло для змащування ножів, яке продовжує термін експлуатації. Може додаватись і рідина для дезінфекції. Зручно і те, що більшість приладів як для людини, так і для собак і кішок комплектуються чохлом для зберігання.

Відмінність машинок для тварини та людини

Леза

Найголовніша відмінність двох приладів — леза. У виробах для тварин вони більше заточені, адже вовна тварини грубіша і щільніша за звичайне волосся, та й загалом відрізняється за структурою. Також інший і сам вид кромкових елементів, вони розробляються у більшій кількості і на тривалий період залишаються гострими.

Машинки для стрижки тварин з насадками

Саме тому, якщо спробувати стригти вихованця манішкою для людини, це може спочатку виходити, але прилад швидко зламається або почне працювати гірше. Леза затупляться вже в самому процесі, і тварина точно не схвалить такий підхід до догляду. Є ризик того, що шерсть зажовуватиметься приладом і висмикуватиметься невеликими клаптями, замість того, щоб гарно обстригтися.

Варто відзначити, що леза для людей часто робляться з пластику, оскільки не піддаватимуться великим навантаженням. Для тварин виготовляються металеві моделі, які легко обстригають навіть грубу вовну.

Насадки в комплекті

Насадки, що входять до комплекту різних приладів, також відрізняються. Довжина виробу звичайно однакового пропонується в різній довжині, і може досягати як 3 мм, так і 12 мм. Але в машинках для тварин часто підбираються насадки саме різних частин тіла тварин.

Стрижка тварин

Потужність

Часто машинки для чотирилапих друзів мають більший рівень потужності. Більш досконала і система охолодження, адже стрижка тварини вимагає великих зусиль і часу через те, що шерсть жорсткіша і її багато. До того ж вона може бути довгою, що сплуталася. Якщо використовувати машинку для людини, вона перегріватиметься, а це великий ризик обпалити вихованця та зламати виріб.

Багато рекомендують не тільки не використовувати машинку для стрижки людей на тваринах, але й індивідуально підбирати прилад для вовни вихованця. Потужність до 15 Вт підходять для короткої довжини, близько 30 – для довгого і не густого, більше 40 – для довгої та густої.

Рівень шуму

Важливо і те, що прилади для стрижки тварин мають мінімальний шум. Творці дбають про те, щоб вихованець не лякався в процесі стрижки і не виривався.

Міцність корпусу

Під час стрижки тварини може виникнути більше непередбачених ситуацій, ніж у процесі стрижки людини. З огляду на цей момент, творці роблять корпус машинки для вихованців більш міцним і стійким до різних пошкоджень. Він пристосований до укусів, подряпин та ударів тварин.

Висновок: машинка для стрижки волосся для тварини - чи можна?

Якщо ви все-таки хочете заощадити та спробувати стригти свого вихованця машинкою для стрижки волосся, бажано, щоб прилад мав такі можливості:

  • Був максимально безшумним, щоб не лякати тварину.
  • Комплектувався лезами з різною довжиною, щоб можна було підрівнювати як коротку шерсть на лапках та мордочці, так і довгу на спині та животі.
  • Так само краще, якщо машинка буде бездротова, щоб легко вибрати комфортну обстановку для домашньої тварини, наприклад, у саду.
  • Будьте готові, що прилад не прослужить тривалий час через сильні навантаження.

Підготовка тварини до стрижки

  • Також краще звертати увагу на моделі з високим рівнем потужності та гострими лезами – тільки вони зможуть нормально впоратися не тільки з людським волоссям, але на деякий час і при акуратному поводженні та вовні.
  • Оптимально, якщо набір укомплектований насадками з кераміки, яка більш стійка до перегріву.
  • Бажано підготувати тварину до стрижки, відмити її шерсть і розчесати. Так процес грумінгу в рази прискориться, і машинка для стрижки волосся, яка не пристосована до вовни, прослужить довше.

Експерименти не завжди добре закінчуються, але якщо підходити до них з розумом, можна заощадити на приладі для стрижки. Якщо враховувати всі заходи безпеки та купити потужну машинку для стрижки волосся, її можна використовувати і на вихованці.