Доглядаючи зуби, більшість людей, зосереджуються на білизні зубів, не надаючи значення здоровому стану ясен і язика. Адже від стану слизової рота залежить здоров'я зубів. Величезну популярність у лікуванні та профілактиці порожнини рота завоювали іригатори (гідромасажери).

Іригатор – це пристрій, який використовується для додаткового очищення ротової порожнини. Щоденне чищення зубів та використання спеціальної нитки не є достатніми процедурами для підтримки зубів та ясен у здоровому стані. Ці обов'язкові засоби гігієни очищають в повному обсязі ділянки й області у порожнини рота.

 

Принцип роботи іригатора

Принцип роботи іригатора полягає в наступному: через спеціальну змінну насадку подається струмінь води під високим тиском (від 2 до 10 атмосфер), який вимиває залишки їжі з міжзубного простору та інших важкодоступних ділянок ротової порожнини, очищає поверхню зубів, ясен та язика. попередження виникнення або рецидивів пародонтозу, гінгівіту, карієсу.

Діючи за принципом безконтактного чищення, іригатор не ушкоджує зубну емаль та ясна. Крім того, іригатор забезпечує ефективний масаж порожнини рота, покращує циркуляцію крові та запобігає кровоточивості ясен.

Іригатор призначений для:

  • Профілактики карієсу та захворювань пародонту
  • Вирішення проблеми галітозу (запах з рота)
  • Очищення недоступних для зубної щітки ділянок
  • Пацієнтам із зниженим загальним імунітетом (наприклад, при цукровому діабеті)
  • Вагітним і годуючим мамам
  • Курців
  • Незамінний при використанні ортодонтичних конструкцій (брекетів, мостів, коронок)
  • Завдяки іригатору очищаються не тільки самі конструкції, а й місця їхнього кріплення до зуба.

Іригатор достатньо використовувати лише 2-3 рази на тиждень, що значно покращить стан порожнини рота. Ефект відчується вже в перший тиждень застосування.

Який іригатор придбати

При виборі іригатора зверніть увагу, щоб модель мала кілька режимів тиску. Якщо Ви починаєте долучатися до цієї процедури, то використовуйте режим з найменшим тиском, щоб ясна звикла до цієї процедури.

Всі іригатори (електрогідромасажери), які існують на сьогоднішній день, можна розділити на два типи: переносні та стаціонарні.

Переносні іригатори

У переносних іригаторах вся конструкція міститься в руці, а в стаціонарних моделях рідина з контейнера подається в насадку по пластиковому шлангу, який з'єднаний з корпусом іригатора. Корпуси всіх іригаторів є водонепроникними, але це не означає, що їх можна занурювати у воду.

Стаціонарні іригатори, на відміну від переносних, прив'язані до одного місця, і їм потрібна електрична розетка, розташована неподалік раковини.

Хороший іригатор зазвичай складається з мініатюрного гідронасоса з електронним регулюванням напору, ємності для води (робочого розчину) та ручки з насадкою.

Стаціонарні іригатори

Стаціонарні іригатори можуть підключатися безпосередньо до трубопроводу або забезпечуватися спеціальним резервуаром для рідини. Пристрої, що працюють безпосередньо від трубопроводу доступні та легкі у використанні, однак у наших умовах якість води не завжди відповідає всім необхідним нормам та стандартам. Крім цього, у Вас не буде можливості додати у воду будь-які додаткові профілактичні чи лікарські препарати.

Іншим різновидом стаціонарних пристроїв є іригатори з водним резервуаром (Braun Oral-B Professional Care 8500 Oxy Jet MD 18, Braun Oral-B Professional Care OxyJet MD 20). Цей пристрій є незалежним. У нього можна наливати як очищену або прокип'ячену воду кімнатної температури, так і додатково додавати різні спеціальні рідини, призначені для дезінфекції або ароматизації ротової порожнини. Стаціонарні іригатори можуть бути компактніших розмірів (найчастіше пристрої, створені для індивідуальних потреб). Вони не займають багато місця. А можна придбати цілі зубні центри, які використовуються всією родиною. Зазвичай сімейні іригатори комплектуються змінними насадками, призначеними кожного члена сім'ї окремо. У комплект до іригаторів різних моделей часто входять спеціальні насадки, призначені, наприклад, для чищення мови або брекетів. Щоб не заплутатися у насадках, їх роблять різних кольорів. Тепер кожен член сім'ї може вибрати свою індивідуальну насадку і, прикріпивши її до іригатора, проводити очищення і масаж порожнини рота. Всі стаціонарні прилади працюють від стандартної електромережі 220 Вольт.

Дорожні іригатори

Ці переносні пристрої дуже компактні. Ви легко знайдете місце для них у своєму багажі. Працюють прилади від вбудованих акумуляторів або батарейок. Вони підійдуть людям, які часто перебувають у дорозі. Проте суттєвим мінусом таких приладів і те, що вони мають малі функціональні можливості. Наприклад, дуже невелика потужність і неможливість регулювання сили водного потоку в потрібній межі.

Вибрати можна не лише іригатор, а й рідину для зрошення ротової порожнини. Для цього відмінно підійде як звичайна вода, так і спеціальні рідини для іригаторів, спрямовані на вирішення тих чи інших проблем порожнини рота. Крім того, саме за допомогою іригатора можна зробити більш ефективною обробку ротової порожнини будь-якою лікарською рідиною, яка призначається стоматологом, що лікує.

У воду бажано додавати спеціальні витратні рідини для іригатора, які мають профілактичний та терапевтичний ефект.

Якщо Ви наважилися придбати дану новацію, слід пам'ятати, що як би не був гарний цей апарат, звичайного чищення зубною щіткою, він ніколи не замінить! Та й антисептичними «полоскалками» не варто сильно ними захоплюватися і доводити себе до дисбактеріозу ротової порожнини. Все має бути в міру.

Процедуру за допомогою цього апарату проводять лише після очищення зубною щіткою. Використовувати його достатньо один раз на день, ввечері протягом 5-20 хвилин.

На окрему увагу заслуговує гігієнічний зубний центр, що включає в набір, як і електричну зубну щітку, так і іригатор.

У гігієнічних центрах Oral-B Professional Care 8500 OxyJet Center та Braun Professional Care OxyJet Center + 3000 застосовується унікальна технологія мікробульбашок. Іригатор OxyJet змішує повітря і воду, потім формує мільйони стійких мікробульбашок, що атакують бактеріальний наліт – основну причину захворювання зубів та ясен.

У клінічних дослідженнях було встановлено, що Oral-B Professional Care 8500 OxyJet Center та Braun Professional Care OxyJet Center + 3000 покращує здоров'я ясен при використанні разом із чищенням зубів. Доведено, що щоденна професійна іригація за допомогою гігієнічних центрів запобігає розвитку явищ гінгівіту краще, ніж при використанні звичайного іригатора.

Тримірний чистячий 3D ефект зубної щітки – комбінація пульсуючих (40 000 за хвилину) та зворотно-обертальних (8800 за хвилину) рухів.

Тобто гігієнічний центр – унікальне поєднання всіх методик підтримки гігієни ротової порожнини.

Просто насолоджуйтесь свіжістю дихання, білизною зубів та здоровими яснами. Адже у боротьбі з кровоточивістю ясен, запахом з рота та зубним нальотом іригатори та гігієнічні зубні центри є незамінними помічниками.

Красива посмішка зробить вас впевненими у собі!