Ось і прийшла довгоочікувана пора відпусток. Багато хто збирається у подорожі: хтось у сусіднє місто, а хтось запланував поїздку за кордон. Але незалежно від мети і тривалості поїздки важливо підібрати не тільки модну, але й зручну валізу.

Історія виникнення валізи

Саме поняття валіза прийшло до нас із перської мови від слова «джомадан», і спочатку означало коробку прямокутної форми для перевезення речей. До появи цього зручного аксесуара для транспортування речей служили різні кошики, скрині або просто мішки. Звичайно, ні про яку зручність не йшлося й мови.

У звичному для нас варіанті валіза з'явилася в 19 столітті завдяки геніальному винаходу Луї Віттона, французького майстра. Його чемодан мав плоскі та тверді бічні поверхні, що дозволяло не пом'яти речі та не розбити крихкі предмети у процесі транспортування. Сучасні валізи відрізняються різноманітністю кольорів, форм та розмірів, завдяки чому можна вибрати не просто зручний, але й стильний аксесуар.

1. Літраж та розмір валізи

Насамперед, варто визначитися з розміром майбутньої валізи. Для оцінки розмірів використовують значення обсягу валізи в літрах. Звичайно, розмір залежатиме від мети та тривалості поїздки, але в середньому, 30 літрів це оптимальний обсяг на одну людину.

2. Матеріал валізи

Велике значення має матеріал, з якого зроблено валізу. Це може бути і шкірозамінник, і натуральна шкіра, і різні синтетичні матеріали, стійкі до забруднення та вологи. Від матеріалу також залежатиме вага валізи: легше з тканини, важче зі шкіри.

3. Ручка валізи

Ще один важливий елемент правильної валізи це зручна ручка та міцні коліщатка. Зручний варіант – валізи, у яких корпус встановлюється на візок на коліщатках і з ручкою, що висувається. Краще вибирати чотириколісні валізи – вони міцніші. Найчастіше коліщата бувають пластмасові або силіконові.

4. Блискавка та замок

І останнє, на що слід звернути увагу при покупці валізи, це замок та блискавка. На цьому варто зупинитися докладніше, адже вони забезпечуватимуть збереження речей. Перевагу краще віддати пластмасовій блискавці, оскільки вона буде стійкою до температурних перепадів. Не варто вибирати надто вузьку блискавку. Оптимальна ширина – близько десяти міліметрів. Якщо використовуєте кодовий замок для валізи, то не варто вигадувати занадто простий код, що запам'ятовується.

В даний час валіза – це хороший спосіб виділитися з натовпу та підкреслити свою індивідуальність. Тому перш за все валіза повинна подобатися мандрівникові. До речі, яскравий колір і дизайн, що запам'ятовується, допоможуть знайти його серед інших валіз.